Zwykłe niezwykłe życie - Dorota Sumińska + 3 egzemplarze dla Was!

Autorka: Dorota Sumińska Tytuł: Zwykłe niezwykłe życie Wydawnictwo:Recenzja przedpremierowa: 11.06.2012

"Zwykłe niezwykłe życie" to książka, która jest rzeczywiście niezwykła. Dawno książka, nie wzbudziła we mnie tylu skrajnie różnych emocji. Ta historia, to saga rodzinna, która opowiada losy Wandy córki Anieli i Wacka, a także ich rodziców, oraz zwierząt zamieszkujących dom.
W tle toczy się wojna i mimo wielu różnych złych wydarzeń ta wyjątkowa rodzina daje sobie radę.

Aniela miała pożyć tylko rok, ciężko chora, wybłagała Wacka aby za nią wyszedł. Ten mimo, że jej nie kochał zgodził się, w końcu rok jakoś wytrzyma. Tak się jednak nie stało. Aniela wyzdrowiała i z roku, zrobiły się lata. Wacek długo nie potrafił pogodzić się ze świadomością, że z Anielą zostanie już na zawsze. Nie kochał żony i nie potrafił pokochać. Nie myślcie, że Wacek nie miał dobrego serca, miał! Nie umiał pokochać żony ale całym sercem kochał zwierzęta. Najpierw gęś, później sowy, był nawet niedźwiedź!
Z tego dziwnego związku powstała Wanda. Przepiękna i bardzo mądra córka Anieli i Wacka. Ale historia Wandy to motor napędowy tej powieści.
W tej rodzinie zdarzy się jeszcze wiele i tego złego i dobrego. Zawsze jednak wśród nich będzie miłość. Może nawet nie do siebie nawzajem, mowa tutaj o Anieli i Wacku, ale na zawsze pozostanie wśród nich miłość do zwierząt.

Książka jest o tyle wyjątkowa, że czyta się ją fantastycznie. Niejednokrotnie ocierałam łzę, razem z bohaterami zakopując zwłoki niedźwiadka. Ze śmiercią każdego kolejnego zwierzęcia było mi coraz smutniej. Bardzo przeżywałam wszystkie porażki tej rodziny i nie potrafiłam się od książki oderwać.
Tata chodził tylko wokół mnie i pytał co czytam, ale jak powiedzieć co się czyta skoro łzy kapią, więc opowiadałam tylko, że o gęsi czytam. A gęsi to prawie główne bohaterki tej książki. Najpierw była Kasia, potem Jacek i Agatka. Dziwna przyjaźń człowieka z gęsią jest bardzo podnosząca na duchu, bo czasem tak trudno jest się dogadać z drugim człowiekiem. Tyle sobie wyrzucamy, mamy pretensje, wymagamy, a taka gęś po prostu jest i z takiego założenia wychodził Wacek. Zwierze bezwarunkowo kocha właściciela, a właściciel bezwarunkowo kocha zwierzę.

"Zwykłe niezwykłe życie" to książka, która prócz niezwykłej historii rodziny, pokazuje że z każdej sytuacji można wyjść z twarzą, że zaufanie jest bardzo ważne i że miłość jest najważniejsza.
Polecam!

____________________________________________________________________

I Wy możecie poznać historię tej niezwykłej rodziny!
Razem z Wydawnictwem Literackim zapraszam Was do udziału w konkursie:)
Do wygrania są:
3 egzemplarze książki "Zwykłe niezwykłe życie"

Wystarczy:
1) Pod recenzją wyrazić chęć udziału w konkursie
2) Razem z wyrażeniem chęci, należy zostawić pytanie dla autorki książki "Zwykłe niezwykłe życie"
3) Możecie do konkursu zaprosić swoich znajomych zostawiając informacje na swoim blogu, nie jest to oczywiście koniecznie.

Zapraszam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka