A między nami ocean - Susan Wiggs

Autorka: Susan Wiggs
Tytuł: A między nami ocean
Wydawnictwo:Steve Bennett od ponad dwudziestu lat służy jak oficer i marynarz. W służbie wspiera go żona Grace oraz trójka dorosłych już dzieci. To przede wszystkim żona daje mężowi oparcie w tych trudnych dla całej rodziny chwilach. Wypełnia domowe obowiązki, wychowuje dzieci i z niecierpliwością wyczekuje męża.
Gdy Steve dostaje rozkaz rozpoczęcia służby w innym miejscu Grace kolejny raz się przeprowadza. Niestety kobieta po wielu latach "słomianego wdowieństwa" ma już dość ciągłej nieobecności męża, ciągłej samotnej walki z przeciwnościami losu. Grace chce w końcu zmienić coś w swoim życiu. Marzy o pięknym domku, chce mieć swoją prace i zadbać o siebie. Steve nie rozumie żony i tuż przed wypłynięciem w rejs, małżonkowie żegnają się w kłótni, nie wiedzą jednak, że być może widzą się już ostatni raz w życiu, bowiem niedługo potem dochodzi do eksplozji, w której Steve zostaje uznany za zaginionego...

"A między nami ocean" to wspaniała opowieść o miłości, o wyrzeczeniach,a także o marzeniach i sztuce kompromisu. Autorka w przepiękny i bardzo realistyczny sposób pokazała jak trudne jest życie nie tylko marynarzy, ale także ich rodzin. Bezsenne godziny wyczekiwania, ciągłe zastanawianie się czy wszystko w porządku, niemożność przytulenia się do ukochanej osoby, ciągła samotna walka z życiem. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo takie związki na odległość są trudne.
W książkę trudno się wgryźć. Początek jest bardzo ciężki i naprawdę kiepsko wypada przy całości. Jednakże akcja rozkręca się tusz po eksplozji i od tego momentu trudno ją odłożyć.
"A między nami ocean" to książka, która w piękny sposób ukazuje trudne momenty w życiu, zmusza do refleksji i sprawia, że zaczynamy doceniać to co mamy obok siebie.
Polecam!

15 komentarzy :

 1. coraz bardziej czuję się skłonna sięgnąć po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie opisałaś to co książka zawiera. Zachęciłaś mnie do jej przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę miała na oku, bo wydaje się być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna pozytywna recenzja. Jeśli będzie okazja, na pewno ją przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lektura tej książki wciąż przede mną - dobrze wiedzieć, że lepiej nie zniechęcać się ciężkim początkiem. Poza tym, to kolejna pozytywna opinia na koncie tej pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele o niej słyszałam. Chcę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka, którą pragnę mieć w swojej biblioteczce. <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś dla mnie :) Lubię takie książki !

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam zamiar przeczytać. Zarys fabuł nawet mi odpowiada i jak na razie spotykam się z samymi dobrymi notami tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej! Założyłem bloga z recenzjami książek. Byłoby mi miło, gdybyś wpadła do mnie. Pozdrawiam :) http://ksiazki-legera.blogspot.com/

  PS: adres można też odczytać Zakurzona Polka xD

  OdpowiedzUsuń
 11. O książce słyszałam wiele dobrego i od jakiegoś czasu się na nią czaję :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam ostatnio " Pamietne lato" taj autorki i książka była dość przyjemną lekturą;)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka