A między nami ocean - Susan Wiggs

Autorka: Susan Wiggs
Tytuł: A między nami ocean
Wydawnictwo:Steve Bennett od ponad dwudziestu lat służy jak oficer i marynarz. W służbie wspiera go żona Grace oraz trójka dorosłych już dzieci. To przede wszystkim żona daje mężowi oparcie w tych trudnych dla całej rodziny chwilach. Wypełnia domowe obowiązki, wychowuje dzieci i z niecierpliwością wyczekuje męża.
Gdy Steve dostaje rozkaz rozpoczęcia służby w innym miejscu Grace kolejny raz się przeprowadza. Niestety kobieta po wielu latach "słomianego wdowieństwa" ma już dość ciągłej nieobecności męża, ciągłej samotnej walki z przeciwnościami losu. Grace chce w końcu zmienić coś w swoim życiu. Marzy o pięknym domku, chce mieć swoją prace i zadbać o siebie. Steve nie rozumie żony i tuż przed wypłynięciem w rejs, małżonkowie żegnają się w kłótni, nie wiedzą jednak, że być może widzą się już ostatni raz w życiu, bowiem niedługo potem dochodzi do eksplozji, w której Steve zostaje uznany za zaginionego...

"A między nami ocean" to wspaniała opowieść o miłości, o wyrzeczeniach,a także o marzeniach i sztuce kompromisu. Autorka w przepiękny i bardzo realistyczny sposób pokazała jak trudne jest życie nie tylko marynarzy, ale także ich rodzin. Bezsenne godziny wyczekiwania, ciągłe zastanawianie się czy wszystko w porządku, niemożność przytulenia się do ukochanej osoby, ciągła samotna walka z życiem. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo takie związki na odległość są trudne.
W książkę trudno się wgryźć. Początek jest bardzo ciężki i naprawdę kiepsko wypada przy całości. Jednakże akcja rozkręca się tusz po eksplozji i od tego momentu trudno ją odłożyć.
"A między nami ocean" to książka, która w piękny sposób ukazuje trudne momenty w życiu, zmusza do refleksji i sprawia, że zaczynamy doceniać to co mamy obok siebie.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka