Nadzieja - Katarzyna Michalak

Autorka: Katarzyna Michalak
Tytuł: Nadzieja
Wydawnictwo:

Nie wiem jak to jest, ale kiedy kończyłam serię poczekajkową myślałam: "o to jest moja ulubiona seria", do czasu przeczytania pierwszej części serii owocowej. Później rozpoczęłam serię niespodziankową i całkowicie przepadłam, no a teraz nadeszła fantastyczna i najpiękniejsza seria z czarnym kotem!
"Nadzieja" jest tak inną i tak wzruszającą historią, że chyba ta seria będzie moją ulubioną:)

Główną bohaterkę Lilkę poznajemy gdy świat jej się kończy. Zdesperowana wyrzuca do rzeki laptopa, komórkę, karty kredytowe i wszystko dzięki czemu można byłoby ją namierzyć. Zastraszona i nieszczęśliwa ucieka do jedynego miejsca na Ziemi, w którym poznała co to szczęście. Do Nadziei.

Wkrótce czytelnik cofa się do dzieciństwa Lilki. Dziewczynka od dnia narodzin była obwiniana przez swojego ojca o śmierć matki. Nieszczęśliwa, niekochana i samotna snuła się z kąta w kąt. Wszystko zmieniło się gdy spotkała w lesie rannego Aleksieja, syna sąsiadki, który od pierwszego wejrzenia staje się jej jedynym i najlepszym przyjacielem.
Lilka i Aleks spędzają ze sobą całe dnie, ciocia Aleksa obdarza Lilkę matczynym uczuciem, którego tak brakowało dziewczynce. Wkrótce jednak okrutny los rozdzieli tych dwoje. Jednak ich miłość przetrzyma wszystko. Aleks już jako dorosły mężczyzna ciągle do Lilki wraca, niestety mimo, że widzą, iż tam miłość jest im pisana, los ciągle ich rozdziela. W końcu nadchodzi moment kiedy pozostanie im tylko Nadzieja.

"Nadzieja" to przepiękna historia. Historia o miłości, przyjaźni, przeznaczeniu i intrygach.
Czytając ją wszystko przeżywa się razem z bohaterami. Zresztą nie wiem czy tylko ja tak mam, ale nie mogłam powiedzieć, że lubiłam Lilkę. Na początku było mi jej żal, później denerwowało mnie to, że tak się zachowuje, przyszedł czas na nienawiść za to co robiła, a na końcu mimo, że jej zachowanie mi zaimponowało to czułam żal, że tak to wszystko się skończyło. Płakałam rzewnie kończąc książkę. I ze szczęścia i ze smutku. Chyba koniec mnie zabolał najbardziej, bardzo chciałam, żeby żyli długo i szczęśliwie mimo wszystko.
Aleks to inna historia. Myślę, że każda z nas marzy o takim Aleksie, który będzie chronił, bronił i kochał ponad wszystko!

Porównując wszystkie książki, które napisała Kasia Michalak "Nadzieja" jest zupełnie inna. Jest to po prostu piękna opowieść, która na długo zostanie w każdym czytelniku.
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka