Bieszczady ostatni taki zakątek - Stanisław KłosAutor: Stanisław Kłos
Tytuł:
Bieszczady ostatni taki zakątek
Wydawnictwo:


Bieszczady to przepiękne miejsce. Dla jednych jeszcze nie zbadanym, dla innych miejscem wyjątkowym, do którego namiętnie wracają.
"Bieszczady. Ostatni taki zakątek" to opowieść o tym jak było kiedyś, a jak jest w tej chwili. Autor z niezwykłą dokładnością oraz subtelnością opisuje piękno bieszczadzkiego krajobrazu. Zwraca uwagę także na historię regionu, ludzi zamieszkujących górskie teren oraz cenne zabytki.
Ta książka będzie idealnym podarunkiem dla każdego, kto kocha Bieszczady i chce się więcej o nich dowiedzieć.
W środku na czytelnika czeka cała masa zdjęć nie tylko tych aktualnych, ale także przedwojennych. Całość wydana jest w formie dosyć małej książeczki, którą możemy ze sobą zabrać chociażby w podróż.
Dla mnie bardzo cenne są uwagi autora, który doskonale wie o czym pisze. Pan Stanisław Kłos jest wieloletnim przewodnikiem górskim więc warto czytać między wierszami.

Książka choć stosunkowo droga, zwiera mnóstwo rzeczywiście przydatnych i ciekawych informacji. Dla miłośników gór, szczególnie Bieszczad będzie to obowiązkowa pozycja, natomiast pozostałych miłośników górskich wypraw z pewnością zachwycą przepiękne zdjęcia oraz poszczególne rozdziały.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka