Ty, ja i fejs - Jay Asher, Carolyn MacklerAutorzy: Jay Asher,
Carolyn Mackler
Tytuł: Ty, ja i fejs
Wydawnictwo:

Mimo, że do młodzieży się już nie zaliczam, to odkąd zobaczyłam ten tytuł w zapowiedziach, bardzo chciałam go przeczytać. Nie zawiodłam się, bo książkę czyta się niewiarygodnie szybko i mimo, że od początku podejrzewałam, jak może się ta historia skończyć, nie zepsuło mi to przyjemności czytania.

Emma i Josh przyjaźnili się od zawsze. Niestety dla Josha spotkania z Emmą każdego dnia były coraz trudniejsze, bo nie darzył jej już tylko przyjaźnią, ale najzwyczajniej w świecie się zakochał. Gdy Emma odrzuca go, ich przyjaźń się kończy. Pół roku później Emma otrzymuje pierwszy komputer. Gdy przypadkiem trafia na Facebooka nie za bardzo wie o co chodzi. Na stronie odkrywa swój profil, a także profile swoich znajomych. Swoją tajemnicą dzieli się z dawnym przyjacielem i wspólnie rozpoczynają wirtualną podróż po swojej przyszłości.

Wkrótce odkryją, że za sprawą drobnych wydarzeń dnia codziennego mogą zmienić swoją przyszłość i sprawić, że będzie ona taka, jaką sobie wymarzą. Niestety co za dużo, to wiadomo...cała przygoda może źle się skończyć jeżeli obydwoje się nie opamiętają...

Książkę jak już wspominałam, czyta się rewelacyjnie. Język oraz sam styl pisania jest odpowiedni dla młodych ludzi, a Facebook przyciąga jak magnes. I mimo, że książka jest schematyczna i bardzo przewidywalna, sam pomysł na nią bardzo mi się podoba.
Nawet jeżeli nie jesteście fanami Facebooka po książkę warto sięgnąć i z przyjemnością ją Wam polecam!

9 komentarzy :

 1. Po książkę raczej nie sięgnę, ale pomysł wydaje się ciekawy biorąc pod uwagę, że wszyscy żyją na fb

  OdpowiedzUsuń
 2. wszędzie mi miga ta okładka ostatnio. a z facebookiem jestem za pan brat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fanem facebooka nie jest, a ta lektura mnie nie zainteresowała. Konto posiadam, nawet fanpage, ale to nie znaczy, że przesiaduje tam całymi godzinami.
  Książka banalna i myślę, że kiedyś bym ją przeczytała, o ile znajdę w polskiej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 4. naczytałam się sporo pozytywnych wypowiedzi na temat tej książki, jednakże mnie osobiście nie zainteresowała

  OdpowiedzUsuń
 5. Fakt czyta się rewelacyjnie i choć przewidywalna to niektórzy powinni przeczytać - tak ku przestrodze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co prawda, okładka nie zachęca, ale fabuła oraz pozytywne opinie - zdecydowanie tak. Mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Facebook już nawet w książkach ... ;) może kiedyś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysł jest bardzo ciekawy, jednak nie wiem czy po książkę sięgnę, z jednej strony może być ciekawa, ale myślę, że specjalnie za nią rozglądać się nie bedę...

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka