Doktor klaun. Terapia śmiechem, wolontariat, edukacja międzykulturowa - Przemysław Paweł Grzybowski

Autor: Przemysław Paweł Grzybowski
Tytuł: Doktor klaun. Terapia śmiechem, wolontariat, edukacja międzykulturowa.
Wydawnictwo:


Myślę, że wiele osób bardzo czekało na  taką książkę w Polsce.
"Doktor klaun" to pierwsza w Polsce bogato ilustrowana monografia na temat terapii śmiechem i działalności tzw doktorów klaunów. Pewnie każdy z Was kiedyś widział chociażby w telewizji jak taka terapia wygląda. Doktor Klaun to najzwyczajniej w świecie zwykły człowiek przebrany za klauna, który za pomocą śmiechu pomaga chorym dzieciom. Tak najprościej można to wyjaśnić.

Ta książka pokazuje nie tylko sens tej terapii ale także rolę jaką odgrywa śmiech w leczeniu. Śmiech jest bardzo ważny! Neutralizuje napięcie, poprawia jakość życia, zbliża do siebie ludzi pozwalając się im zaprzyjaźnić. Prócz tego ta książka to wspaniały poradnik metodyczny z gotowymi propozycjami gier i zabaw. W środku znajdziemy także przewodniki biograficzne, wzory dokumentów potrzebne wolontariuszom, a także płytę CD, która zawiera filmy i fotografie dotyczące pracy doktorów klaunów z innych krajów, chociażby z Peru czy Danii.

Książka jest naprawdę FANTASTYCZNA i warta swojej ceny. Myślę, że każdy z nas gdzieś w środku podziwia ludzi, którzy codziennie stykają się z chorobą, cierpieniem i śmiercią. Uczucia jakie wtedy towarzyszą nie tylko osobie cierpiącej czy umierającej ale także jej bliskim są zawsze trudne do opisania. Śmiech ma wpływać zbawiennie i choć na chwilę zmienić atmosferę. Ja bardzo sobie cenię takie książki i z przyjemnością książkę przeczytałam.
Mogę ją polecić każdej osobie, która śmiechem chce choć trochę pomóc osobie cierpiącej. Jestem pewna, że dzięki tej książce wzbogacimy swoją wiedzę na temat terapii śmiechem i nauczymy się chociażby kilku zabaw, które mają ten śmiech wywołać.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka