Irena - Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska

Autorki: Małgorzata Kalicińska,
Basia Grabowska

Tytuł: Irena
Wydawnictwo:

 

Bardzo lubię tego typu książki o kobietach. Niestety nie jestem fanką serii rozlewiskowej tej autorki dlatego bardzo trudno było mi się zabrać za czytanie "Ireny", choć przyznam, że książka mnie ciekawiła. 

Bohaterki są trzy. Dorota, mama, która ma problem z dogadaniem się z własnym dzieckiem, Jagoda, dziewczyna bardzo dynamiczna, która z zapałem awansuje coraz szybciej oraz ta najstarsza i tytułowa Irena, która jest przyszywają babcią Jagody i wychowała Dorotę.
 Irena to kobieta doświadczona, która zawsze ma w zanadrzu cały szereg dobrych rad oraz życiowych mądrości. Dorota i Jagoda to totalne przeciwieństwa, Jagoda znajduje pocieszenie w ramionach babci natomiast Dorota jest bardzo zazdrosna, że jej córka tak dobrze dogaduje się z Ireną.
Dorota zamiast zbliżyć się do córki coraz bardziej się od niej oddala. W końcu samotna i nieszczęśliwa Jagoda postanawia raz na zawsze odciąć się od matki. Dopiero wtedy Dorota rozumie, że jeżeli czegoś nie zrobi straci córkę na zawsze, o pomoc zwraca się do Ireny:)"Irena" to fantastyczna opowieść, która skrada serce czytelnika z każdą stroną na nowo. Jest to opowieść o relacjach damsko męskich, o rodzinie, o wzajemnych pretensjach, samotności, miłości i przede wszystkim o rodzinie.
"Irena" to książka, która nie jest sielankową opowieścią o problemach wyjętych z księżyca. To prawdziwa opowieść o realnych problemach, które spotkać mogą każdego i właśnie chyba dlatego tak dobrze się ją czyta.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka