Profesor - Charlotte Bronte

Autorka:  Charlotte Bronte

Tytuł: Profesor

Wydawnictwo:


Bardzo czekałam na tę książkę i z przyjemnością zaczęłam ją czytać. Przenosimy się do wiktoriańskiej Anglii gdzie głównym bohaterem jest William Cromsworth. William pochodzi z arystokratycznego rodu i ma gotowy plan na życie. Chce zostać księdzem i poślubić jedną z kuzynek. Niestety ten pomysł nie zyskuje aprobaty rodzinny Williama więc postanawia opuścić miasteczko. Wkrótce trafia do Brukseli i obejmuje posadę nauczyciela języka angielskiego w katolickiej szkole, w której także jest internat dla młodych dziewcząt. Niestety nic nie jest takie cukierkowe na jakie wygląda. Codzienna walka o pozycję, marzenia, które nie mogą się spełnić i prawdziwie brutalny świat.

Uwielbiam książki Charlotte Bronte. Już od pierwszych stron czytelnik czuje się wyjątkowy. Autorka wspaniale wprowadza czytelnika w dawne zwyczaje, ówczesne marzenia młodych dziewcząt i pokazuje społeczeństwo.
William choć młody i pełny wiary w swoje możliwości zostaje brutalnie sprowadzony na ziemię. Nie zyskując aprobaty swoich bliskich postanawia samodzielnie raz jeszcze, poszukać swojego miejsca w świecie. Choć język książki czasami sprawia dużo trudności do książkę czyta się świetnie. Jeżeli lubicie tego typu książki koniecznie musicie przeczytać i tę.
Polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka