Układanie kwiatów. Kompozycje na każdą okazję - Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło

Autorka: Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło

Tytuł: Układanie kwiatów. Kompozycje na każdą okazję

Wydawnictwo:
  


Umiejętnie zrobione kompozycje kwiatowe bardzo mi imponują. Uważam, że stworzyć coś oryginalnego z kwiatów jest trudno. Sama tego nie potrafię dlatego bardzo podziwiam tych, którzy z kwiatów tworzą cuda. 

Poradnik "Układanie kwiatów" to książka, która krok po kroku pokazuje jak stworzyć kompozycje kwiatową na każdą okazję.
W krótkim wstępie dowiemy się w jaki sposób  dobierać kwiaty aby do siebie pasowały, jak utrzymać świeżość roślin, czego unikać podczas tworzenia swoich kompozycji oraz zestaw potrzebnych pojemników i narzędzi.
Wstęp książki wyposaża czytelnika w bardzo dużo istotnych informacji, które mogą się przydać także podczas kreowania swoich dekoracji kwiatowych:)

Kolejne strony to gotowe propozycje, które możemy sami stworzyć w zaciszu domowym.
Znajdziemy tam pomysły na małe bukieciki wielkanocne, jesienny bukiet, na świeczniki czy wachlarz z serwetnika. Przepięknie skomponowane i co najważniejsze proste kompozycje są realne nawet dla tych najbardziej opornych.
Wszystkie dekoracje są sfotografowane od A do Z. Dokładne zdjęcia i opisy wykonania, zdecydowanie do mnie przemawiają i jestem pewna, że kolejna impreza, którą zorganizuję będzie ukwiecona, którąś dekoracją kwiatową:)
Polecam!

6 komentarzy :

 1. Ja raczej ręki do kwiatów nie mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałby mi się taki poradnik - nigdy nie wiem, dlaczego jedne kompozycje mi wychodzą, inne nie i od czego właściwie to zależy:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wielką chęcią sięgnęłabym po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam talentu do układania wszelkich kompozycji, więc chętnie zapoznałabym się z taką pozycją - może pomogłaby mi trochę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie potrafiłam układać kwiatów, nie mam chyba do tego zmysłu. Zawsze mieszam kolory, których nie powinno się łączyć i wychodzi z tego tragedia:( Przydałaby mi się ta książka na półce:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam ludzi, którzy potrafią robić ładne rzeczy z kwiatów, ja niestety nie mam ręki r=do roślin :/

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka