Lato w Zatoce Aniołów, Na Cienistej Plaży - Barbara Freethy

Autorka: Barbara Freethy

Tytuły: Lato w Zatoce Aniołów,
Na Cienistej Plaży
Wydawnictwo:

 

"Lato w Zatoce Aniołów" to historia nadmorskiego miasteczka, które znajduje się nad Zatoką Aniołów. Pewnie nikt by o nim nie słyszał gdyby nie film, który ukazał się w Internecie, opowiadający o aniołach ukazujących się na skałach. Anioły ukazują się zawsze gdy ktoś ich potrzebuje, a ich obecność związana jest z legendą.

W tym miasteczku mieszka także Jenna z córeczką Lexie. Jak i małe miasteczko to i mnóstwo tajemnic. Nasza bohaterka skrywa ich wiele. Gdy pewnego dnia ratuje nastolatkę, która rzuca się w morze, Jenna nagle jest w centrum zainteresowania czego bardzo nie chciała. Kobieta nie pragnie rozgłosu a dociekliwy dziennikarz Reid nie daje jej spokoju. Mężczyzna nie tylko chce odkryć prawdę, ale także jest zauroczony piękną i tajemniczą Jenną. Dodatkowo Lexie coraz bardziej interesuje się aniołami...

"Na Cienistej Plaży" to książka, której akcja także toczy się nad Zatoką Aniołów. Tutaj główną bohaterką jest Laureen. Wiele lat temu wyjechała z rodzinnego miasteczka po tragedii jaka spotkała jej siostrę. Teraz Lauren zmuszona jest powrócić w rodzinne strony aby zapewnić opiekę potrzebującemu i choremu ojcu. Po powrocie wspomnienia zaczynają żyć swoich życiem. Lauren spotyka także Shane, który być może jest odpowiedzialny za śmierć siostry. Zagadki krok po kroku wychodzą na światło dzienne a to jest bardzo niewygodne dla niektórych osób...


Obie książki czyta się dosyć dobrze choć na kolana mnie nie powaliły. Zdecydowanie lepsza jest "Na Cienistej plaży" i gdybym wiedziała pewnie zaczęłabym od tej, bo po "Lecie w Zatoce Aniołów" trudno było mi się zabrać za tą. Mimo to mam wrażenie, że te książki podobne do setki innych o podobnej tematyce.
Jeżeli lubicie tego typu książki, przeczytajcie. Jeżeli anioły Was drażnią to książka raczej nie jest dla Was. Ja od siebie mogę polecić szczególnie "Na cienistej plaży":)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka