Program"Czytam sobie" Poziom 1 i 2. Psotny Franek i Maja na tropie jaja

Autorzy: Agnieszka Frączek
Rafał Witek
Tytuły: Psotny Franek
Maja na tropie jaja 
Wydawnictwo:

Wydawnictwo Egmont wydało wspaniałą serię książeczek dla dzieci, które mają za zadanie wspomagać naukę czytania dzieci w wieku od 5 do 7 lat.
Program "Czytam sobie" to trzy poziomy.

I Poziom - Składam słowa

W każdym z poziomów są po trzy książeczki. W pierwszym są to krótkie 150-200 wyrazowe opowiastki, składające się z krótkich zdań. W tekście wkomponowane są 23 podstawowe głoski no i dziecko może ćwiczyć głoskowanie.
W tym poziomie wydane zostały następujące tytuły:


Ja przeczytałam tylko "Psotnego Franka", który jest dosyć nietypowym ptakiem. Dziwnie ubranym, w sweter i beret z daleka przypominał papugę. Tekst choć bardzo prosty jest ciekawy i wzbudza zainteresowanie. Ilustracje są bardzo ładne i kolorowe dlatego książkę z przyjemnością się ogląda.Poziom II - Składam zdania

Drugi poziom to już dłuższe zdania złożone z 800-900 wyrazów w tekście, także z elementami krótkiego dialogu. W tekście dziecko znajdzie 23 podstawowe głoski oraz "h". W tym poziomie nie ćwiczy już głoskowania ale sylabizowanie.

W tym poziomie ukazały się: Z tego poziomu do dyspozycji otrzymałam "Maję na tropie jaja". Kolejna bardzo ładnie ilustrowana książeczka z już trochę dłuższym tekstem.Maja to kilkuletnia dziewczynka, która pomaga papudze odnaleźć złote jajo. Czy się uda? Tak jak wspominałam historie choć krótkie zawsze są ciekawe co sprawia, że chętnie się je czyta.
Poziom III - Połykam strony
Tego poziomu niestety nie widziałam, ale także ukazały się trzy książeczki:Co najważniejsze. Uważam, że te książeczki to strzał w dziesiątkę. Nie każdemu dziecku czytanie od początku idzie dobrze. Czasami są potrzebne różne wspomagacze i ten program właśnie jest od tego.Jeżeli Wasze dziecko ma problem z czytaniem, warto zaopatrzyć się w te książeczki i próbować. Ja jestem pewna, że po skończonym programie dziecko odczuje sukces:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka