Pomysł na prezent! Dla lubiących tworzyć:)

Kolejny post dotyczący prezentów świątecznych to i kolejne pomysły na zakup. Tym razem są to książki dla małych i dużych, którzy lubią sami coś potworzyć. Wybrałam trzy najciekawsze pozycje, którymi warto się zainteresować:)

Autorzy: Igor Buszkowski
Katarzyna Michalec
Tytuł: Zabawy plastyczne
Wydawnictwo: 
"Zabawy plastyczne" to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy lubią stworzyć coś z niczego. Żabka z plastikowej butelki, myszka z papierowej kulki i kubka, ptak z rękawiczki czy gąbkowe domki to tylko malutka część z zawartych w książce pomysłów.
Ta pozycja jest tak niesamowicie kreatywna, że nie sposób z pomysłów nie skorzystać.
Wydana została w dużym formacie w twardej oprawie co sprzyja częstemu korzystaniu i nie trzeba się martwić tym, że książka gdzieś się pogniecie czy ubrudzi.
I co najważniejsze, żeby dobrze się bawić wystarczy mieć kilka niepotrzebnych rzeczy, które z pewnością trafiłyby na śmietnik, nożyczki, klej, farby czy taśma klejąca i zabawa gwarantowana.

"Zabawy plastyczne" to książka nie tylko dla dzieci ale także dla dorosłych. Jeżeli nie macie pomysłu jak zorganizować dziecku czas, a macie świadomość tego, że samo lubi coś stworzyć, to ta książka będzie idealna! Całe morze pomysłów, gdzie do realizacji wystarczy trochę dobrych chęci!

Do kupienia tu


Autorzy: Paola Caliari
Serene Mozzato
Tytuł: Bawię się i tworzę. Papierowe zoo
Wydawnictwo: 
 Drugą równie ciekawą propozycją jest "Papierowe zoo", książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność.
Tutaj także nie musimy kupować wymyślnych akcesoriów do tworzenia, wystarczy to co mamy akurat pod ręką.
Ośmiornica z butelki, kurczątka z doniczki czy pszczółka z rolki po ręcznikach papierowych zachwyci pewnie każdego miłośnika zwierząt.
Ideą tej książki jest nie tylko wykorzystanie rzeczy, które miały trafić na śmietnik, ale także dobra i bezpieczna zabawa. Przy niektórych projektach niezbędna będzie pomoc rodziców, ale myślę, że to nie jest wielki problem.

Cała masa fantastycznych pomysłów jest do wypróbowania a wśród nich znajdziemy pomysły na: zwierzątka na łące, zwierzęta z lasu, puszczy i sawanny, a także domowe i morskie.
W środku czeka na czytelnika opis krok po kroku, załączone są wyraźne zdjęcia oraz co najważniejsze! Szablony, które możemy skopiować:)
Fajnie prawda?

Do kupienia tu


Tytuł: Przytulanki szmacianki
Wydawnictwo:Ostatnia moja propozycja to pewnie coś co zachwyci każde dziecko. Co prawda tutaj będzie absolutnie niezbędna pomoc rodzica. Książkę oczywiście mogę też polecić każdemu, kto potrafi i lubi szyć przytulanki, czyli absolutną niezbędność każdego dziecka.

Ja niestety do miłośników i entuzjastów szycia nie należę. Nie potrafię i wątpliwe, że kiedykolwiek się nauczę. Mimo to książka mnie zachwyciła ilustracjami i inspiracjami.
Jeżeli chcecie podarować komuś oryginalną przytulankę, w tej pozycji znajdziecie pomysłów bez liku na dziwne i mniej dziwne przytulanki

Każda ma swoją nazwę, wyszczególnione materiały potrzebne do jej wykonania, instrukcje krok po kroku oraz wykrój. Dla mnie niestety jest to ciągle czarna magia, ale dla kogoś kto potrafi szyć i ma o tym pojęcie ta książka będzie skarbnicą pomysłów.
Jest to pomysł na prezent nie tylko dla dzieci, ale także dla osób lubiących szyć, lub poszukujących inspiracji na oryginalny prezent.

Do kupienia tu


Mam nadzieję, że moje propozycje wpadną Wam w oko i wśród nich znajdziecie idealne prezenty dla Waszych bliskich.
Kolejne pomysły na prezent już niebawem:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka