Pomysł na prezent! Leksykony świętych


Autor: Marek Wójtowicz
Tytuł: Święci z charakterem
Wydawnictwo:

 

"Święci z charakterem" to dosyć wyjątkowa książka, która bardzo się różni od tradycyjnego leksykonu ze świętymi. Tutaj święci pokazani są od strony charakteru. Zostali sklasyfikowani według następujących cech:
- cierpliwi
- energiczni
- łagodni
- nieustraszeni
- pogodni
- prości
- roztropni
- ufni
- wytrwali
- zarliwi
- znani i mniej znani
Taka klasyfikacja pozwala trochę inaczej spojrzeć na świętych. Każdy święty ma swoje miejsce w tej książce, jest jego data urodzenia i śmierci, a także krótki rys życia, z którego dowiemy się wszystkiego co najważniejsze o świętym. Dodatkowo w książce jest dużo ilustracji i jest naprawdę dobrze opracowana.
Dzięki zawartym w niej faktom, czytelnik ma szansę bliżej przyglądnąć się świętemu, temu co sobą reprezentował i kim naprawdę był.
Polecam!


Autor: Odile Haumonte
Tytuł: Wielka księga świętych
Wydawnictwo:


Druga propozycja to nowość, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki. Tutaj choć tematyka ta sama, święci są pokazani z zupełnie innej strony. Ta pozycja przyda się przede wszystkim tym, którzy lubią i chcą pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą świętych, bądź poszukują o nich więcej informacji.
W tej księdze znajdziecie wszystko: biogramy najbardziej znanych świętych, wiele dodatkowych informacji, cytaty z dzieł ich autorstwa, a także wyjaśnienia pochodzenia ich imion.
"Wielka księga świętych" to typowy leksykon, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje, które zostały opracowane w jasny, przejrzysty i przyjazny dla czytelnika sposób.

Przedstawiam Wam te leksykony, bo wiem, że wśród nas jest dużo ludzi, którzy interesują się życiem świętych. Ja chętnie po takie książki sięgam i chętnie nimi także obdarowuję innych, o ile oczywiście wiem, że obdarowanej osobie ta pozycja by odpowiadała.

" Wielka księga świętych" to obowiązkowa pozycja, którą trzeba przeczytać natomiast wzbogacić swoją wiedzę możemy książką " Święci z charakterem"
Polecam!

 

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka