Pomysł na prezent! Mądre książeczki dla małej główeczki

Tytuł: Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie. Opowieści z morałem i ćwiczeniami
Wydawnictwo:
 
 

Uwielbiam takie książki i zawsze z wielką przyjemnością piszę o nich dla Was. Niezmiernie się cieszę, że wydawanych jest coraz więcej książek, które warto kupić i które prócz przepięknych historii, oferują coś więcej.
Ta propozycja, jest także idealną na prezent świąteczny.

"Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie" to przepięknie wydana księga opowieści wraz z morałem i dołączonymi do nich ćwiczeniami.
Baśnie są nam znane od wieków! To właśnie z baśni dowiadywaliśmy się różnych prawd życiowych i mądrości. Nie wyobrażam sobie, że któreś dziecko może być tego pozbawione! Wydawnictwo Jedność przygotowało książkę, zawierającą cały zbiór przepięknie opracowanych baśni, które zachwycą każde dziecko. Baśnie prócz historii uczą też nowego słownictwa, rozwijają rozumienie tekstu, pokazują dobro i uwrażliwiają na piękno. W środku na każdego małego czytelnika czeka też płyta CD.

Ja jestem nią zachwycona! Uważam, że ta książka obowiązkowo powinna być w każdym przedszkolu, i w każdym domu bowiem jest niesamowitą pomocą dydaktyczną. Fantastyczne jest to, że czytamy dziecku baśń, a jednocześnie uczymy go innych rzeczy. Nie jest to już bezmyślne czytanie i słuchanie ale aktywne włączenie się w świat baśni.
Na czytelnika czekają też przepiękne ilustracje!


Do kupienia tu


Tytuł: Zwierzęta wokół nas. Cztery pory roku
Wydawnictwo: Ta propozycja, ucieszy każdego miłośnika zwierząt. Jest to swojego rodzaju atlas zwierząt. Wystarczy się rozglądnąć aby zdać sobie sprawę jak wiele zwierząt nas otacza. Co robią latem, a co zimą? A co z wiosną i jesienią? Ta książka oferuje każdemu ciekawskiemu mnóstwo cennych informacji na temat życia zwierząt, które nas otaczają!

W środku znajdziemy przepiękne ilustracje, które wiernie odtwarzają wygląd zwierząt, bo czasami tego co chcemy zobaczyć nie widać! Dzięki tej książce każde dziecko może zobaczyć z bliska chociażby wróbla, który jest tak szybki, że nie sposób mu się przyjrzeć, bądź popielicę, która całe dnie przesypia!
Każde ze zwierząt bądź owadów czy ptaków jest opisane oddzielnie, poznajemy jego zwyczaje, wygląd, oraz "miejsce zamieszkania".

Na uwagę zasługuje także fakt, że opisy zwierząt zostały przystosowane do możliwości małych dzieci, stąd ich zapamiętanie czy zainteresowanie nimi dziecka będzie bardzo łatwe!
Jeżeli macie w domu miłośnika zwierząt, nie zapomnijcie o tej książce!

Do kupienia tu


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka