Obserwator - Charlotte Link

Autorka: Charlotte Link
Tytuł: Obserwator
Wydawnictwo: Uwielbiam książki Charlotte Link! Jak dla mnie jest ona mistrzynią intrygi, akcji i tajemnicy. Jej książki zawsze składają się z wielu warstw, które podczas czytania nakładają się na siebie i tworzą niesamowity klimat oraz sprawiają, że nie sposób się domyśleć kto, jak, i po co coś zrobił.

Akcja "Obserwatora" dzieje się w Londynie, gdzie spod rąk szaleńca giną kolejne samotne kobiety. Wszystkie ślady prowadzą do Samsona Segala, który jest życiowym nieudacznikiem, żyjącym z bratem i bratową w jednym domu. Czy to on morduje niewinne kobiety?

Gillian wraz z mężem i córeczką mieszka w uroczym domku na przedmieściach. Z pozoru wiedzie idealne życie, w idealnym domu, z idealnym dzieckiem i mężem. Jednakże nic nie jest takie idealne na jakie wygląda.
Gillian zdradza męża, co doprowadza do rodzinnej tragedii. Czy ma coś z tym wspólnego Samson?

Tara, to przyjaciółka Gillian i jedyna osoba, która stara się zrozumieć motyw działania Gillian i wspiera kobietę. Tara ma za sobą trudne dzieciństwo, o którym chce zapomnieć i wspaniałą pracę, która wypełnia jej dni. Jaki związek ma z tą sprawą Tara?

John Burton wpadł jak śliwka w kompot. Zakochany w Gillian nie widzi sposobu, aby się uwolnić spod uroku jaki rzuciła na niego kobieta. Oskarżony o coś czego nie zrobił nie zyskuje aprobaty Tary, a Gillian powoli odsuwa się od mężczyzny. Czy tym dwoje się uda?

"Obserwator" to wielowątkowa historia, która wciągnie czytelnika niemalże od pierwszej strony. Nagromadzenie bohaterów może sprawić trochę trudności na początku, ale wierzcie, że każdy miał jakiś wpływ na tę sprawę. Czytelnik od początku przygląda się kto stoi za morderstwami, powoli wykluczając kolejnych bohaterów z kręgu podejrzanych. Ze strony na stronę akcja się rozwija i trzyma w napięciu do ostatniego momentu, gdzie wyjaśnione jest co tak naprawdę się stało. I wierzcie mi koniec jest zaskakujący i bardzo, bardzo chce się jak najszybciej skończyć aby dowiedzieć się o motywach tych zbrodni.

"Obserwator" to kolejna dobra książka niemieckiej pisarki Charlotte Link, która daje czytelnikowi mnóstwo poszlak, które prowadzą właściwie donikąd, stwarza niesamowitą atmosferę oraz sprawia, że czytelnik czuje nadchodzącą tragedię.
Dla mnie genialna książka.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka