Pomysł na prezent! Poradniki

Autorka: Anja Meyer
Tytuł: Mistrzyni majsterkowania
Wydawnictwo:"Mistrzyni majsterkowania" to absolutna konieczność dla każdej kobiety, która:
a) ma męża, który nic nie potrafi zrobić
b) nie ma w domu nikogo kto chciałby się zająć majsterkowaniem
c) chce być samowystarczalna
Bądź dla każdego mężczyzny, który:
a) chciałby coś zrobić a nie potrafi
b) żona mu kazała się nauczyć
c) chciałby być bohaterem w swoim domu

"Mistrzyni majsterkowania" to też wspaniały pomysł na prezent i genialny poradnik, który przyda się w każdym domu.
W poradniku znajdziemy absolutnie wszystko! Od odnawiania mieszkania przez malowanie, tapetowanie po układanie płytek, wykładzin i paneli. Nauczymy się wykonywać drobne naprawy chociażby: wymiany zamka, naprawy kranu czy odpowietrzanie grzejnika (choć w tym przypadku nie trzeba tyle umiejętności co siły:P), jest także rozdział "zrób to sama" gdzie są raczej proste rzeczy: wieszanie obrazka, oklejanie blatów czy montaż karnisza. Oczywiście prócz wiedzy potrzebne są także narzędzie, bez których niestety się nie obejdzie.
Każda opisana czynność, przedstawiona jest niemalże krok po kroku i zilustrowana fotografiami. W środku zamieszczone są także dobre rady i mnóstwo praktycznej wiedzy:)


Do kupienia tu


Autor: Reinhold Miller
Tytuł: Jak przeżyć w szkole
Wydawnictwo:
To już propozycja dla nauczycieli i wychowawców, którzy albo nie wiedzą jak przeżyć w szkole, albo dopiero się dowiedzą jak to jest:)
A tak na serio: "Jak przeżyć w szkole" to bardzo wartościowa książka, którą każdy nauczyciel powinien przeczytać.

Zawód nauczyciela to duża odpowiedzialność i duże obciążenie. W osobie nauczyciela pokładane są wielkie oczekiwania rodziców, że odpowiednio wykształci ich dziecko, tak żeby wyszło na ludzi. Do tego dochodzi nieobliczalność zachowania uczniów, presja dyrekcji i oczekujących rodziców i nauczyciel jest wypompowany jak balon, tym wszystkim czego się od niego wymaga. Jak sprawić aby podołać temu wszystkiemu i przy okazji nie zatracić siebie?

Autor w bardzo fajny sposób ukazuje jakie są trudności i jak sobie z nimi radzić. Pomaga osiągnąć niezależność, pewność siebie i satysfakcję, a także pozwala pozbyć się bezsilności.
Ta książka pomoże zarówno początkującym nauczycielom jak i tym, którzy są w szkole x-lat.

Generalnie książka jest dobrze skonstruowana, wszystko jest czytelne i ładnie opisane. Czyta się ją zaskakująco dobrze i przyznam szczerze, że pozwala się odnieść do tego wszystkiego z innej perspektywy, bo przecież aby być dobrym nauczycielem trzeba być także dobrym człowiekiem prawda? Warto więc sobie pomóc i kupić tę książkę.
Albo poprosić Mikołaja:))


5 komentarzy :

 1. okładka z pierwszej pozycji przypomina mnie i moje odnawianie domu :) niestety tematykę mam w praktyce i odpuszczę w czytaniu i w podarunku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe poradniki, jednak nie mam komu ich dać pod choinkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Jak przeżyć w szkole" przydałaby się kilku moim nauczycielom :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jeśli mam wybierać, to oczywiście pozycja nr jeden
  ale jeśli mam być szczera, to żadna z nich nie jest mi potrzebna ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dwie lewe ręce do majsterkowania, więc podejrzewam że nawet poradnik mógłby mi nie pomóc. ;) Ale fakt faktem bardzo dobry pomysł na prezent. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka