Ciemniejsza strona Greya - E.L. James

Autorka: E.L. James
Tytuł: Ciemniejsza strona Greya
Wydawnictwo:


Odkąd skończyłam drugą część przygód tajemniczego i niezwykle seksownego pana Greya zastanawiam się dlaczego jak na ironię drugi tom ma tytuł: "Ciemniejsza strona Greya". Według mnie jest ona sto razy jaśniejsza niż w pierwszej stronie, więc trochę tego nie rozumiem, ale być może autorka miała coś innego na myśli.

W tej części nasz szanowny Grey całkowicie traci głowę dla niesfornej Any. Nie żeby wcześniej nie stracił, ale dopiero teraz zdaje sobie z tego sprawę. Teraz gdy ich związek jest już fikcją.
Czy uda się go naprawić? Czy Christian jest naprawdę gotowy aby zrezygnować z czerwonego pokoju na rzecz zmysłowego związku waniliowego?

Również w drugim tomie odkryjemy kilka tajemnic z przeszłości no i będziemy obserwatorami namiętnych poranków i wieczorów bohaterów.
Prócz tego naszym bohaterom będzie zagrażała niezrównoważona była poddana, co nie będzie łatwe dla Any.
Nie będę Wam opowiadać całej fabuły bo to nie ma sensu, najlepiej jak sami przeczytacie, choć mogę stwierdzić, że drugi tom nie jest już tak kiczowaty jak pierwszy. Choć nadal nie do końca odpowiada mi styl narracji no i ciągle powtarzane frazy, to jest już zdecydowanie lepiej.
Ana nie jest już tak bezbronnie wkurzająca, w końcu dziewczyna ma ikrę i próbuje swoich sił, przez co jest bardziej wyrazista i nawet da się ją polubić. Grey natomiast ujął mnie swoją opiekuńczością i poświęceniem.

Pisałam to już przy okazji recenzowania pierwszego tomu i muszę też powtórzyć teraz. Cała historia Greya, nieszczęśliwego małego chłopca pozbawionego dzieciństwa jest bardzo dobra. Myślę, że gdyby książka nie miała całej tej niedopracowanej i nieco kiczowatej otoczki byłaby naprawdę ciekawą pozycją. Tak czy siak, ja i tak należę do wielbicielek Greya, mimo wielu niedoskonałości i z niecierpliwością czekam aż zacznę czytać trzecią część.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka