Ciemniejsza strona Greya - E.L. James

Autorka: E.L. James
Tytuł: Ciemniejsza strona Greya
Wydawnictwo:


Odkąd skończyłam drugą część przygód tajemniczego i niezwykle seksownego pana Greya zastanawiam się dlaczego jak na ironię drugi tom ma tytuł: "Ciemniejsza strona Greya". Według mnie jest ona sto razy jaśniejsza niż w pierwszej stronie, więc trochę tego nie rozumiem, ale być może autorka miała coś innego na myśli.

W tej części nasz szanowny Grey całkowicie traci głowę dla niesfornej Any. Nie żeby wcześniej nie stracił, ale dopiero teraz zdaje sobie z tego sprawę. Teraz gdy ich związek jest już fikcją.
Czy uda się go naprawić? Czy Christian jest naprawdę gotowy aby zrezygnować z czerwonego pokoju na rzecz zmysłowego związku waniliowego?

Również w drugim tomie odkryjemy kilka tajemnic z przeszłości no i będziemy obserwatorami namiętnych poranków i wieczorów bohaterów.
Prócz tego naszym bohaterom będzie zagrażała niezrównoważona była poddana, co nie będzie łatwe dla Any.
Nie będę Wam opowiadać całej fabuły bo to nie ma sensu, najlepiej jak sami przeczytacie, choć mogę stwierdzić, że drugi tom nie jest już tak kiczowaty jak pierwszy. Choć nadal nie do końca odpowiada mi styl narracji no i ciągle powtarzane frazy, to jest już zdecydowanie lepiej.
Ana nie jest już tak bezbronnie wkurzająca, w końcu dziewczyna ma ikrę i próbuje swoich sił, przez co jest bardziej wyrazista i nawet da się ją polubić. Grey natomiast ujął mnie swoją opiekuńczością i poświęceniem.

Pisałam to już przy okazji recenzowania pierwszego tomu i muszę też powtórzyć teraz. Cała historia Greya, nieszczęśliwego małego chłopca pozbawionego dzieciństwa jest bardzo dobra. Myślę, że gdyby książka nie miała całej tej niedopracowanej i nieco kiczowatej otoczki byłaby naprawdę ciekawą pozycją. Tak czy siak, ja i tak należę do wielbicielek Greya, mimo wielu niedoskonałości i z niecierpliwością czekam aż zacznę czytać trzecią część.

8 komentarzy :

 1. Podobno tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia, bo moja koleżanka czytała książkę po polsku w wersji nieoficjalnej i to wszystko, co jej opowiadałam, co podobno jest w oficjalnej wersji w naszym języku, tam tego nie było.
  Tak czy siak, nie mam ochoty na tą trylogię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przeczytam, już pierwszej części nie wymęczyłam do końca

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna z niewielu opinii, która nie linczuje książki. Ja też uważam, że nie jest to jakaś kompletna katastrofa, wszystko zależy od tego, co kto lubi, co wcześniej czytał. A tytuł i dla mnie jest niezrozumiały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam, że serial trafiła do mojej biblioteki ;) Może kiedyś się skuszę, ale jeszcze nie w tej chwili. Czytałam liczne wywiady z autorką i nadal nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też się mogę zaliczyć do jego wielbicielek, tylko szkoda mi że właśnie skończyła już ostatnią część!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja wymiękłam przy pierwszym tomie, a mój ukochany mąż (wiedziony zgubną siłą reklamy) sprezentował mi kolejne dwie

  OdpowiedzUsuń
 7. Zachęciłaś mnie swoją recenzją do przeczytania tej książki. Muszę przyznać, że czytałam dużo negatywnych opinii na temat tej książki, więc cieszę się, że może nie jest taka zła skoro i Tobie się spodobała.
  Pozdrawiam ; D

  OdpowiedzUsuń
 8. przeczytałam pierwszy tom i wcale nie mam ochoty na drugi. Infantylnie napisana, przesłodzona, irytująca przez co trudno skończyć jeden tom, a pozostałych chyba nie da się nawet zacząć

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka