Krąg - Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren


Autorzy: Mats Strandberg,
Sara Bergmark Elfgren
Tytuł: Krąg
Wydawnictwo:


Przyznam, że byłam dość sceptycznie nastawiona do tej książki, chyba jak do każdej serii kierowanej do młodzieży z wątkiem fantastycznym. Jestem mile zaskoczona i z wielką przyjemnością napiszę Wam o "Kręgu" który jednoczy.

Vanessa, Rebecka, Ida, Anna-Karin, Minoo i Lineea to zwykłe nastolatki.
Choć każda z nich jest inna, to już niedługo będzie coś, co połączy je na zawsze. Krąg.

Gdy pewnej nocy na niebie pojawia się krwiście czerwony księżyc, wybrańcy pojawiają się w parku. Wśród nich jest sześć nastolatek, które nie wiedzą dlaczego tam są i dlaczego właśnie one.
Wkrótce odkrywają, że drzemią w nich tajne moce, które zagrażają ich życiu i niosą ze sobą duże zmiany.
Aby móc uratować siebie oraz świat, muszą działać wspólnie. Ale jak to zrobić, skoro nie cierpią siebie nawzajem?
Szkoła staje się miejscem morderstw, giną kolejni wybrani, a Ci którzy pozostają, nie wiedzą co dalej...
Kim jest zło? Skąd pojawiają się głosy? Kto zabija?

"Krąg" to pierwsza część trylogii, która już po przeczytaniu pierwszej części z pewnością Wami zawładnie. Trochę obawiam się kolejnych części. Wiecie jak to jest, czasami pierwszy, dobry tom jest obietnicą, a przy drugim już tak wieje nudą, że nie da się go czytać. Mimo to mam nadzieję, że po sukcesie pierwszej części, z kolejnymi jednak tak się nie stanie.
Książka wciąga od samego początku, autorzy podają czytelnikowi mnóstwo informacji i  przedstawiają głównych bohaterów. Na szczęście tych sześć nastolatek tak diametralnie się od siebie różni, że nie sposób ich mylić. A w połowie książki będziecie z pewnością zafascynowani historią i magicznym kręgiem.

Jeżeli lubicie tego typu książki: o czarownicach, demonach, tajnych zaklęciach, magii, a także o miłości, strachu, tajemnicy i przyjaźni, to ta książka będzie strzałem w dziesiątkę.
Jestem pewna, że "Krąg" Wam się spodoba:)
Polecam!

6 komentarzy :

 1. Też byłam sceptycznie nastawiona, ale po wielu pozytywnych opiniach, kupiłam "Krąg" na wyprzedaży wydawnictwa i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chociaż nie czytałam tej książki to po opisie wydaje mi się troszkę podobna do książki Tajemny krąg. Tajemny krąg niezbyt przypadł mi do gustu ale, może tą przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym przeczytać, bo brzmi ciekawie. Dopiero nie dawno się dowiedziałam o tej książce, a premiera już troche temu była... Podoba mi się okładka, ma coś w sobie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również byłam ciekawa, ale krytycznie nastawiona - tom pierwszy bardzo mi się jednak podobała i chętnie poczekam na premierę 2 aby zobaczyć co będzie dalej z bohaterami ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałem, ale kupiłem koleżance na Mikołajki i posłucham jej opinii, choć po twojej myślę że dobrze trafiłem :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka