Groza - Michael Robotham

Autor: Michael Robotham
Tytuł: Groza
Wydawnictwo:


Wczorajszy wieczór spędziłam z grozą:D
"Groza" to fantastyczna książka Michaela Robotham, który w mistrzowski sposób ukazał chorą miłość niszczącą wszystko i wszystkich...

Psycholog chory na chorobę Parkinsona przypadkiem zostaje wplątany w serię dziwnych samobójstw. Gdy naga kobieta stoi na moście i rozmawia przez telefon wszyscy myślą, że to desperatka. On jeden próbuje ją odwieźć od skoku, jednak gdy skacze jego życie całkowicie się zmienia. Wszyscy święcie są przekonani, że kobieta skoczyła z własnej woli. Gdy do domu psychologa przychodzi córka samobójczyni - Darcy, która twierdzi, że mama z pewnością by tego nie zrobiła, mężczyzna robi wszystko aby przekonać policję o tym, aby wszczęła śledztwo.

Wkrótce ginie kolejna kobieta, a morderca ciągle jest na wolności. Rozpoczyna się walka z czasem, szukanie poszlak i dowodów. Psycholog natomiast coraz bardziej angażuje się w sprawę, próbuje poznać mordercę na podstawie tego jak zabija, a jednocześnie zajmuje się swoją rodziną, która także jest w niebezpieczeństwie..
Kto zabija? Jaki ma cel? Co morderca mówi przez telefon, że kobiety są w stanie popełnić samobójstwo? Jakie ma motywy?

"Groza" to skomplikowany i pełen zawiłości thriller psychologiczny, który w bardzo drobiazgowy sposób pokazuje jak chora miłość może zniszczyć człowieka. Genialna fabuła połączona z bohaterami, którzy są prawdziwymi ludźmi, a  nie wyidealizowanymi kukłami do tego błyskawiczne zwroty akcji i trudne śledztwo, sprawiają, że obok książki trudno przejść obojętnie. Gdy już się zacznie możecie być pewni, że wieczór z "Grozą" z pewnością nie skończy się szybko:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka