Groza - Michael Robotham

Autor: Michael Robotham
Tytuł: Groza
Wydawnictwo:


Wczorajszy wieczór spędziłam z grozą:D
"Groza" to fantastyczna książka Michaela Robotham, który w mistrzowski sposób ukazał chorą miłość niszczącą wszystko i wszystkich...

Psycholog chory na chorobę Parkinsona przypadkiem zostaje wplątany w serię dziwnych samobójstw. Gdy naga kobieta stoi na moście i rozmawia przez telefon wszyscy myślą, że to desperatka. On jeden próbuje ją odwieźć od skoku, jednak gdy skacze jego życie całkowicie się zmienia. Wszyscy święcie są przekonani, że kobieta skoczyła z własnej woli. Gdy do domu psychologa przychodzi córka samobójczyni - Darcy, która twierdzi, że mama z pewnością by tego nie zrobiła, mężczyzna robi wszystko aby przekonać policję o tym, aby wszczęła śledztwo.

Wkrótce ginie kolejna kobieta, a morderca ciągle jest na wolności. Rozpoczyna się walka z czasem, szukanie poszlak i dowodów. Psycholog natomiast coraz bardziej angażuje się w sprawę, próbuje poznać mordercę na podstawie tego jak zabija, a jednocześnie zajmuje się swoją rodziną, która także jest w niebezpieczeństwie..
Kto zabija? Jaki ma cel? Co morderca mówi przez telefon, że kobiety są w stanie popełnić samobójstwo? Jakie ma motywy?

"Groza" to skomplikowany i pełen zawiłości thriller psychologiczny, który w bardzo drobiazgowy sposób pokazuje jak chora miłość może zniszczyć człowieka. Genialna fabuła połączona z bohaterami, którzy są prawdziwymi ludźmi, a  nie wyidealizowanymi kukłami do tego błyskawiczne zwroty akcji i trudne śledztwo, sprawiają, że obok książki trudno przejść obojętnie. Gdy już się zacznie możecie być pewni, że wieczór z "Grozą" z pewnością nie skończy się szybko:)
Polecam!

6 komentarzy :

 1. Nie czytywałam jeszcze thrillerów ani powieści psychologicznych, ale wydaje mi się, że Groza jest wciagającą lekturą. Jeśli kiedyś będę miała okazję, na pewno po nią sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię thrillery psychologiczne, na "Grozę" mam wielką ochotę, czuję, że to może być coś :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęcona wszystkimi pozytywnymi opiniami na temat tej książki, skusiłam się na jej kupno. Wkrótce biorę się za lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Narobiłaś mi ochoty, a tyle mam zaległości w czytaniu :) Ale i tak niedługo się skuszę :)
  P.S.: Zapraszam do mnie, wracam do bloggowania

  OdpowiedzUsuń
 5. Otagowałam Cię tutaj: http://kanapowicz.blogspot.com/2013/01/liebster-award.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Już przeczytałam kilka pozytywów o tej książce i jestem całkowicie na tak :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka