Wśród zdradzonych. Wśród notabli - Margaret Peterson Haddix

Autorka: Margaret Peterson Haddix
Tytuł: Wśród zdradzonych. Wśród notabli

Wydawnictwo:


Pamiętacie jeszcze pierwszą część tej serii: "Wśród ukrytych. Wśród oszustów"? Ja pamiętam i z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji.
Nigdy bym się po sobie nie spodziewała, że z zapartym tchem będę śledzić losy dzieci, które miały to nieszczęście, urodzić się w dziwnym państwie. Państwie, które nie akceptuje rodzin posiadających więcej niż dwoje dzieci.

Dzieci cienie, to tak dla przypomnienia jeżeli ktoś nie wie, to dzieci, które są trzecimi w kolejności przyjścia na świat. Takie dziecko nie ma prawa życia. Musi być albo stracone, albo żyje w ukryciu i ciągłym strachu.

Pierwsza część przygód ukrytych dzieci była niejakim wprowadzeniem w ten świat. W drugim tomie już zaczyna się dziać. Pamiętacie dzielnego Luka, teraz właściwie Lee Granta? A Ninę? Jamesa? Oni wszyscy znów się tutaj pojawią.
Nina właśnie została złapana przez Policję Populacyjną. Jest głodzona, bita i przetrzymywana siłą. Jej najlepszy przyjaciel, a właściwie chłopak, którego ukrycie kochała zdradził ją, mówiąc rzeczy, które nie miały miejsca i skazując ją na wyrok śmierci. Nina ma wybór, albo doniesie na inne dzieci, albo zostanie zabita. Co wybierze?

Lee Grant nadal uczy się w szkole dla chłopców, gdy niespodziewanie otrzymuje informacje o tym, że do szkoły przyjeżdża jego "młodszy" brat. Lee jest przestraszony wszak brata nigdy nie widział, ma tylko to samo nazwisko. Brat okazuje się nadętym małym bucem, który nauczony życia w luksusie, źle czuje się w zwykłej szkole dla chłopców. Ale czy naprawdę taki jest, a może to tylko gra pozorów?
Dla Lee to dopiero początek przygód i wkrótce dowie się jaką niecną intrygę uknuli jego przybrani rodzice..

Książkę czyta się fenomenalnie. Tak właściwie przeczytałam ją w ciągu jednego popołudnia i bardzo żałuję, że tak szybko poszło. Bohaterowie są mi tak bliscy po tych dwóch tomach, że chciałoby się czytać o nich ciągle.
Seria o dzieciach cieniach jest tak świeża i inna, że z przyjemnością się po nią sięga. Jeżeli jeszcze nie mieliście tej przyjemności koniecznie przeczytajcie pierwszy tom, a jestem pewna, że sięgniecie i po drugą część.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka