Piękna debiutantka - Siri Mitchell

Autorka: Siri Mitchell
Tytuł: Piękna debiutantka
Wydawnictwo:
 

Klara Carter ma siedemnaście lat i o rok wcześniej ma debiutować na salonach. Dziewczynie nie w głowie flirty, tańce i rozmowy bez sensu. Marzy o czymś więcej. O podróżach, o byciu wolną i o dokonywaniu własnych wyborów.
Niestety ciotka i ojciec mają wobec dziewczyny inne plany. Ma uwieść dziedzica Franklina De Vriesa tak aby się jej oświadczył...

Tego samego mężczyznę wybrali także rodzice, dla najlepszej przyjaciółki Klary-Lizzie. Obie dziewczyny nie zamierzają się o niego kłócić i zawierają pakt, że żaden mężczyzna nigdy ich nie rozdzieli.

Gdy Lizzie jest już gotowa do wejścia na salony, Klara nie potrafi tańczyć, prowadzić rozmowy, ani flirtować. Rozpoczyna się trudna i żmudna nauka etykiety oraz noszenia gorsetu.
Niestety życie szykuje wiele niespodzianek i dziewczyna na swojej skórze odczuje, że serce nie sługa, a los nie zawsze sprzyja planom....

Uwielbiam takie książki. Wiecie suknie, bale, dziwne nakrycia głowy, etykieta i rozmowy o niczym. Przyzwoitki, tańce i pierwsze zauroczenia!
"Piękna debiutantka" to nie tylko opowieść o debiucie pięknej Klary Carter ale także opowieść o tym jak należy walczyć o swoje marzenia, opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni, a także o śmierci, chorobie, głodzie i cierpieniu w tamtych czasach, gdzie nikt nie interesował się ludźmi niżej położonymi w hierarchii społecznej.
Jeżeli lubicie opowieści o zabarwieniu historycznym z pierwszą nieśmiałą miłością i z przeplatającą się gdzieś w tle polityką, ten tytuł warto przeczytać.
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka