Macierzyństwo i tacierzyństwo. Czyli zostaniesz rodzicem i wszystko się zmienia


Autorzy: Heidi Bratton
Daniel W. Driscoll
Tytuły: Macierzyństwo zostajesz mamusią i wszystko się zmienia.
Tacierzyństwo zostaniesz tatusiem i wszystko się zmienia
Wydawnictwo:Niewątpliwie zostanie rodzicem zmienia każdego człowieka. Te książki mają za zadanie uświadomić nam tę zmianę. Wystarczy zaakceptować fakt, że od teraz jest się nie tylko kobietą czy mężczyzną, ale także matką i ojcem.
Prócz tego, trzeba zaakceptować również fakt, że nasze życie nigdy już nie będzie takie jak wcześniej. Kobieta, jeżeli zrezygnowała z pracy na rzecz dziecka musi uświadomić sobie fakt, że większość jej czasu zajmie opieka nad maluchem. Mężczyzna zaś musi pamiętać o tym, że jest dla dziecka kimś wyjątkowym i kochać je bezwarunkowo.

Obie książki są pięknie napisane, choć przecież w życiu bywa różnie. Niejednokrotnie dzieci muszą zostać pod opieką babć czy co gorsza muszą iść do żłobka, bo oboje rodziców pracuje. Zresztą, to że oddaje się dziecko pod opiekę kogoś innego nie oznacza, że nie jest się dobrą matką czy dobrym ojcem. Takie czasy nastały, że o pracę ciężko, a z czegoś trzeba żyć.

Takie poradniki są fajnym pomysłem na prezent dla przyszłych rodziców. Dla przyszłego tatusia jest o połowę cieńszy niż dla mamusi..ciekawe dlaczego?:) Zapewne trudno jest zmusić mężczyznę do czytania tego typu książek, ale naprawdę warto. Przyznam, że bardziej podobała mi się książka "Tacierzyństwo" niż "Macierzyństwo" bowiem autor wspaniale opisał swoje doświadczenia. Pokazał jak życie z dziećmi czasami daje w kość, ale jakże jakie jest wyjątkowe.
Jeżeli szukacie tego typu książek, pamiętajcie o tych tytułach, bo warto je przeczytać:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka