Wybrani - C.J Daugherty

Autorka: C.J Daugherty
Tytuł: Wybrani
Wydawnictwo:


RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 6.03.2013

Wiecie, że ja uwielbiam absolutną większość książek, których akcja toczy się w szkole. Z "Wybranymi" nie było inaczej. Jak tylko przeczytałam, że główna bohaterka ląduje w szkole z przeszłością już wiedziałam, że książka będzie idealna dla mnie!

Allie do Akademii Cimmeria w sumie nie trafiła całkiem przypadkiem. Naraziła się chyba wszystkim szkołom w okolicy i w ostateczności rodzice już nie mieli gdzie jej posłać, więc została wysłana do szkoły z akademikiem, teoretycznie dla trudnej młodzieży. Jak się okazuje Cimmeria to szkoła z tradycjami, do której trudno dostać się z zewnątrz, wiecie "bez znajomości". Praktycznie nikt nie wie o jej istnieniu. Allie choć na początku zła na rodziców, szybko aklimatyzuje się w szkole i stara się podporządkować do panujących tam zasad, a jest ich sporo.

Dziewczyna bardzo szybko zdaje sobie sprawę z tego, że choć za dnia szkoła funkcjonuje jak szkoła, to nocą zaczyna się w niej dziać coś innego. Dochodzi do wniosku, że to co dziwne łączy się z organizacją "Nocna Szkoła" która zrzesza tylko wybrańców. Nikt o niej nie mówi, i jest niczym temat tabu.
Czym zajmuje się "Nocna Szkoła" i kto do niej należy? Jak rodzice mogli oddać Allie do szkoły, skoro nie można się do niej dostać? Co tak naprawdę dzieje się w szkole? I kto mówi prawdę?

UWIELBIAM takie książki! Choć akcja na początku bardzo wolno się rozkręca to gdy już  skończymy czytać czujemy żal i pustkę. Allie choć na początku bardzo zbuntowana, szybko zyskała moją sympatię. A szkoła jak szkoła. Ma swoich kujonów, tych którzy się wyłamują i tych, których się nie lubi. Wszystko jest tak realne, że czytelnik czuje się jakby także był jednym z uczniów.
Przyznam także, że czytałam już wiele książek z akcją, która dzieje się w szkole. Ale ta seria coś czuje będzie wyjątkowa.
Zatem zapraszam do Akademii Cimmeria:))
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka