Wybrani - C.J Daugherty

Autorka: C.J Daugherty
Tytuł: Wybrani
Wydawnictwo:


RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 6.03.2013

Wiecie, że ja uwielbiam absolutną większość książek, których akcja toczy się w szkole. Z "Wybranymi" nie było inaczej. Jak tylko przeczytałam, że główna bohaterka ląduje w szkole z przeszłością już wiedziałam, że książka będzie idealna dla mnie!

Allie do Akademii Cimmeria w sumie nie trafiła całkiem przypadkiem. Naraziła się chyba wszystkim szkołom w okolicy i w ostateczności rodzice już nie mieli gdzie jej posłać, więc została wysłana do szkoły z akademikiem, teoretycznie dla trudnej młodzieży. Jak się okazuje Cimmeria to szkoła z tradycjami, do której trudno dostać się z zewnątrz, wiecie "bez znajomości". Praktycznie nikt nie wie o jej istnieniu. Allie choć na początku zła na rodziców, szybko aklimatyzuje się w szkole i stara się podporządkować do panujących tam zasad, a jest ich sporo.

Dziewczyna bardzo szybko zdaje sobie sprawę z tego, że choć za dnia szkoła funkcjonuje jak szkoła, to nocą zaczyna się w niej dziać coś innego. Dochodzi do wniosku, że to co dziwne łączy się z organizacją "Nocna Szkoła" która zrzesza tylko wybrańców. Nikt o niej nie mówi, i jest niczym temat tabu.
Czym zajmuje się "Nocna Szkoła" i kto do niej należy? Jak rodzice mogli oddać Allie do szkoły, skoro nie można się do niej dostać? Co tak naprawdę dzieje się w szkole? I kto mówi prawdę?

UWIELBIAM takie książki! Choć akcja na początku bardzo wolno się rozkręca to gdy już  skończymy czytać czujemy żal i pustkę. Allie choć na początku bardzo zbuntowana, szybko zyskała moją sympatię. A szkoła jak szkoła. Ma swoich kujonów, tych którzy się wyłamują i tych, których się nie lubi. Wszystko jest tak realne, że czytelnik czuje się jakby także był jednym z uczniów.
Przyznam także, że czytałam już wiele książek z akcją, która dzieje się w szkole. Ale ta seria coś czuje będzie wyjątkowa.
Zatem zapraszam do Akademii Cimmeria:))

12 komentarzy :

 1. mam w planach zakupowych jak tylko ją zobaczę na półce lub ofercie internetowej :) też lubie :szkolne: książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka jest świetna! Już nie mogę doczekać się kontynuacji, która MUSI powstać jak najszybciej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy kuszą i kuszę, będę musiała się za nią zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałem wzmianki o tej książce na wielu blogach. Do mnie nie przemawia, ale może kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jest już w sprzedaży , zauważyłam ją na półce i przykuła moją uwagę. Przeczytałam pierwszy rozdział, fajnie się zapowiada, muszę ją niedługo kupić ;3

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy będzie drugi tom ? Kocham Wybranych <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia, nie wiem nawet czy już jest konkretna data:)

   Usuń
  2. Niestety mam dla Was smutną wiadomość. Drugi tom już jest, a trzeci wychodzi za 3 miesiące. Pytaniem jest kiedy nasza zacofana Polska wyda tłumaczenie. Zapewne jak wiecie książka została wydana w kwietniu 2012 roku, do Polski pierwsza część trafiła 11 miesięcy później.. Więc jedyne na co możemy czekać to nieoficjalne tłumaczenie. W lipcu jak skończę sesję zamierzam kupić angielską wersję i ją przetłumaczyć :) Będzie na chomikuj.pl. Chyba, że ktoś zrobi to szybciej ode mnie :)

   Pozdrawiam,
   Klaudia

   Usuń
  3. No więc właśnie, tu jest problem. Jest mnóstwo fajnych książek, które ciągle czekają na tłumaczenie:(

   Usuń
  4. Dlatego trzeba uczyć się języków i czytać w oryginale, wtedy takich problemów nie będzie ;P

   Usuń
 7. No dokładnie :(

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka