Pięcioro dzieci i "coś" - Edith Nesbit

Autorka: Edith Nesbit
Tytuł: Pięcioro dzieci i "coś"
Wydawnictwo:


Antea, Janeczka, Robert, Cyryl i Baranek to piątka dzieci, których przygody to specjalność.
Gdy wprowadzają się do tajemniczego dworku i podczas zabawy w piasku odnajdują to "coś" wiedzą, że tajemniczy stworek jest wyjątkowy!
Ta tajemnicza postać to Piaskoludek, który spełnia życzenia. Niestety jak to zwykle bywa, życzenia często wymykają się spod kontroli i w efekcie nie zawsze wychodzi to, co miałoby wyjść.
Dzieciaki każdego dnia przeżywają różne przygody: spotykają Indian, fruwają albo są piękni jak dzień.
Mają tyle możliwości i tylko jedno życzenie dziennie!
Co jeszcze wymyślą?

Książkę czyta się fenomenalnie. Nie dlatego, że jest pełna fantastycznych przygód, ale także dlatego, że z każdego życzenia wypływa jakiś morał. Z pozoru choć życzenia wydają się niewinne, w rzeczywistości wyglądają całkiem inaczej. Gdy dzieciaki mając swoje pierwsze życzenie poprosiły aby być "pięknymi jak dzień" okazało się, że prócz tego, że są piękni nic z tego nie mają. Kucharka ich nie poznała, w efekcie dostali szmatą i musieli czekać, aż będą znów sobą, żeby zjeść wyczekiwany obiad. Generalnie książka choć w dużej mierze moralizatorska wcale nie jest nudna.
Wydana w małym poręcznym formacie sprawia wrażenie grubszej w taki sposób, że mały czytelnik będzie mieć wrażenie, że czyta opasłą książkę pełną przygód.

Warto pamiętać o takich książkach, bo one niesamowicie rozwijają wyobraźnię dziecka.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka