Poradnik dzień po dniu pierwszy rok życia dziecka - Joanna Wilkońska

Autorka: Joanna Wilkońska
Tytuł: Poradnik dzień po dniu pierwszy rok życia dziecka
Wydawnictwo:


Narodziny dziecka to wielkie i niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Narodziny dziecka nie tylko wywracają całe życie do góry nogami, ale także sprawiają, że "ja" jako rodzic inaczej patrzę na życie.
Wśród dostępnych na książkowym rynku tytułów dotyczących pierwszego roku życia dziecka, trudno jest wybrać coś naprawdę wartościowego. Ostatnio miałam przyjemność czytać książkę, którą warto podarować przyszłym rodzicom, bądź drodzy świeżo upieczeni rodzice, sprawcie ją sobie sami!

W  środku książki znajdziemy 12 rozdziałów. każdy na kolejny miesiąc życia dziecka. Co najważniejsze, to nie jest tylko książka o tym jak dziecko ma się rozwijać, jak wyglądać, czy co ma potrafić. Każde dziecko rozwija się inaczej i nie można o tym zapomnieć. Autorka napisała bardzo wartościową książkę, która jest poparta jej wiedzą z zakresu pielęgniarstwa i dostarcza przyszłym rodzicom wielu praktycznych wskazówek i porad, które są niezbędne w tym czasie.
Znajdziemy tam także różne spostrzeżenia i sprawdzone już metody postępowania. Autorka wplata także niezwykle ważne przypomnienia jak chociażby te dotyczące obniżenia materacyka w łóżeczku. Czasami tak istotna rzecz w natłoku obowiązków może umknąć i nieszczęście gotowe. W książce znajdziecie także odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Kiedy odłożyć smoczek, a kiedy pieluchy? Jak karmić dziecko żeby zdrowo rosło? Kiedy udać się na wizytę do lekarza? I tak dalej.

Generalnie, o książce warto pamiętać, bowiem jest jedną z nielicznych książek, która podejmuje wszystkie aspekty życia dziecka, nie tylko te wybrane.
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka