Żona potwora - Jacques Expert

Autor: Jacques Expert
Tytuł: Żona potwora
Wydawnictwo:Czy można żyć pod jednym dachem z mężczyzną i nie być świadomą tego kim jest?
Gdy nasza bohaterka była młodą i niedoświadczoną jeszcze dziewczyną poznała Simona. Przystojnego i uwielbianego przez inne kobiety mężczyznę.
Gdy wkrótce wychodzi za niego za mąż, nie może uwierzyć w swoje szczęście.
Niestety życie niemile ją zaskakuje, choć sama przed sobą nie chce się do tego przyznać.
Simon jest trudnym partnerem, którego potrzeby trudno jest zaspokoić.

Szesnaście lat wspólnego życia i następuje przełom. Przychodzi policja i aresztuje potwora, który zabił i zgwałcił nastolatkę..
Zabierają Simona, a oczy całego miasteczka skierowane są na nią. Żonę potwora, która przez szesnaście lat żyła z nim pod jednym dachem, była oddaną matką i kobietą, która nic nie podejrzewała...
Jak było naprawdę??

Jestem zaskoczona tą książką. Jest tak dosłownie napisana, że trudno przejść obok niej obojętnie. Bo czy naprawdę wierzycie, że żona nic nie podejrzewała?? Ciągłe przeprowadzki, dziwne zbiegi okoliczności, agresja i gwałty na żonie to za mało??
Nasza bohaterka krok po kroku przeprowadza nas przez całe swoje życie, opowiadając szesnaście zmarnowanych lat, które doprowadziły ją do tego, że nienawidzi jej cały świat, za coś, czemu nie jest winna.
Autor z niezwykłą precyzją ukazuje portret kobiety, która dzieliła życie z mordercą i seryjnym gwałcicielem. Przedstawia nam niezwykłe chwile tej rodziny: narodziny dzieci, nagłe przeprowadzki a także małe chwile radości. Pokazuje nam też codzienność: ciągłe kłótnie z sąsiadami, poniżenia i kłamstwa.
"Żona potwora" to niezwykła książka, pełna bólu rozczarowania, i zawiedzionych nadziei. To także opowieść o tym jak nisko można upaść.
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka