Zuźka D. Zołzik jest wyjątkowa - Barbara Park

Autorka: Barbara Park
Tytuł: Zuźka D. Zołzik jest wyjątkowa
Wydawnictwo:


Zuźki przedstawiać Wam nie trzeba. Odkąd przeczytałam pierwszy tom jej przygód przepadłam na dobre i teraz z niecierpliwością czekam na kolejne części przygód tej nieznośnej dziewczynki:)

Tym razem nasza Zuźka jest na przeszpiegach. Uwielbia się chować w koszu na bieliznę i podglądać dziadka Henryka wyciągającego zęby. Przypadkiem Zuźka szpieguje także swoją panią nauczycielkę i niestety jest świadkiem kradzieży winogron. A przecież od sekretów wybucha głowa! Czy Zuźka da radę utrzymać taki sekret?

Drugie opowiadanie, bo w książce jest ich aż trzy, to opowieść o ohydnym keksie. Tak się składa, że Zuźka będzie uczestniczyć w Wesołym Miasteczku organizowanym przez szkołę. Do wygrania będzie mnóstwo nagród, a przecież Zuźka jest mistrzynią w każdej z konkurencji. Jedną z nagród będzie ohydny ale bardzo praktyczny keks. Czy Zuźce uda się go wygrać?

Ostatnie opowiadanie to urodziny wstrętnego Józka. Tak to ten Józek, którego nienawidzi Zuźka. Tak się składa, że jako jedyna nie jest zaproszona na jego przyjęcie urodzinowe. A przecież żadne dziecko nie powinno być tym jedynym nie zaproszonym prawda?

Genialne opowiadania utrzymane w bardzo żartobliwym stylu są świetną rozrywką dla małych i dużych. Zuźka czasami rozśmiesza do łez, a jej hasła są zabójcze. Jest tak nieznośna, że czasami zastanawiam się jak ja poradziłabym sobie z wychowaniem tak nieznośnej pannicy.

Jeżeli jeszcze nie znacie Zuźki to koniecznie musicie się z nią zaprzyjaźnić. A jeżeli znacie to zapraszam do przeczytania kolejnych przygód tej dziewczynki:)
A w przygotowaniu kolejne zbiory!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka