Jak oddech - Małgorzata Warda

Autorka: Małgorzata Warda
Tytuł: Jak oddech
Wydawnictwo:To była jedna z bardziej wyczekiwanych przeze mnie książek. Po sukcesie tytułu "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" byłam bardzo podekscytowana i muszę powiedzieć, że autorka oddając tę książkę czytelnikom, spisała się na medal!

Jasmin i Staszek znali się od najmłodszych lat. Razem dorastali, razem kopali piłkę, bawili się w wojnę i we wszystkie inne zabawy, ważne było tylko to, że byli razem. Wtedy przyrzekli sobie, że kiedyś się pobiorą. I rzeczywiście z zapałem dążyli do tego, aby ich marzenie się spełniło. Jako prawie dorośli ludzie, stworzyli parę i nawet zamieszkali razem. Niestety stało się coś, co uniemożliwiło dalsze ich funkcjonowanie.
Staszek zniknął. Dziewczyna sparaliżowana strachem i lękiem, czuje się samotna i ogromnie nieszczęśliwa. Nie wierzy w to, że Staszek mógł uciec z domu. Przecież by jej nie zostawił? Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania i coraz większa rozpacz pochłania Jasmin. Zdesperowana dziewczyna szuka pomocy wszędzie gdzie tylko może.
Czy uda się odnaleźć Staszka? Czy Jasmin odnajdzie w końcu spokój?

"Jak oddech" to wspaniała książka, którą czyta się wprost niewiarygodnie szybko. Dzięki historii przedstawionej w książce, mogłam niemalże na własnej skórze odczuć jak koszmarny jest brak wiadomości od ukochanej osoby. Autorka z taką dokładnością opisała to co czuła Jasmin, że czytelnika żal ściska za serce. Piękne dialogi, wspaniałe opisy uczuć i osobowości głównych bohaterów sprawiają, że książka jest jedyna w swoim rodzaju.
I muszę to przyznać, że to jedna z najlepszych książek autorki.
Jeżeli jeszcze nie czytaliście to polecam;)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka