Magic Molly. Nieśmiały prosiaczek i Kaczka przynosząca szczęście - Holly Webb

Autorka: Holly Webb
Tytuł: Nieśmiały prosiaczek
Kaczka przynosząca szczęście
Wydawnictwo:
Serię Magic Molly zaczęłam od "Kotka czarownicy" i wciągnęło mnie na dobre. Holly Webb pięknie pisze i książki, które wychodzą spod jej ręki są wspaniałą rozrywką dla dzieci. Pokazują wiele wspaniałych cech bohaterki oraz miłość do zwierząt.

"Nieśmiały prosiaczek" to kolejna już część przygód Molly, która tym razem potrzebujące pomocy zwierzątko, spotkała w miejscowym zoo. Prosiaczek nie jest takim zwykłym prosiaczkiem. Ma magiczną moc. Myszorek, bo tak się nazywa nasz mały bohater, potrafi poprawiać ludziom humor! Niestety ma też pewien problem, bo jest okropnie wstydliwy i do tego boi się dzieci. A dla jego "profesji" fakt, że się boi i jest wstydliwy jest nie do przyjęcia. Dlatego jeżeli nic z tym nie zrobi, już wkrótce zostanie przeniesiony na zwykłą farmę..
Kto wtedy będzie rozśmieszał ludzi?? Czy Molly pomoże prosiaczkowi?

 Gdy Molly poszykuje wielkanocnych jajeczek na jej drodze staje kaczka z czarodziejskimi zdolnościami. Jakimi? Nie zgadniecie.
Kaczka Lucy przynosi szczęście! Tak, tak jednakże sama teraz znajduje się w wielkich tarapatach, bo zgubiła swoje zaczarowane jajko. A w tym jajku zaczarowany pisklak! Jak pisklaczek poradzi sobie bez Lucy gdy już się wykluje?
Moly i kaczka muszą jak najszybciej odnaleźć zgubę, czy im się uda?

Seria Magic Molly to wspaniałe książeczki, które dzieci uwielbiają. Wiem co mówię. Książeczki są we wszystkich kolorach tęczy, dodatkowo każdy bohater jest inny i ma swoją osobowość. A Molly - to zwykła dziewczyna, która potrafi rozmawiać ze zwierzętami i pomaga im, pokazując piękną postawę wobec zwierząt, którą warto naśladować.
Jeżeli jeszcze nie znacie tej serii koniecznie przeczytajcie. Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka