Szmaragdowa tablica - Carla Montero

Autorka: - Carla Montero
Tytuł: Szmaragdowa tablica
Wydawnictwo:

Głowna bohaterka "Szmaragdowej tablicy" pracuje w Muzeum Prado. Ana, bo tak ma na imię, prowadzi dosyć spokojne życie u boku bogatego, zapalonego kolekcjonera dzieł sztuki  -Konrada. Ich życie diametralnie się zmienia za sprawą odnalezionego listu, który został napisany w czasie drugiej wojny światowej. List naprowadza Konrada na ślad tajemniczego obrazu, który jest przypisywany pewnemu malarzowi z epoki renesansu. Obraz ten jest bardzo cenny i Konrad postanawia namówić Anę, aby pomogła mu go odnaleźć.
Jak się zapewne domyślacie, nie będzie to wcale takie proste. Trudności będzie całe mnóstwo. Dodatkowo Ana odkryje bardzo zawiłe losy rodziny, pewną tajemnicę i prawdę, która zmieni całkowicie jej życie.

Inna sprawa to Paryż, gdzie podczas niemieckiej okupacji Major SS Georg von Bergheim, dostaje rozkaz aby odnaleźć ten sam obraz, którego szuka Konrad. Hitler jest święcie przekonany, że w tym obrazie tkwi tajemnica, która pomoże mu rządzić całym światem. Wszystko wskazuje na to, że z obrazem może być powiązana francuska Żydówka. Niebezpieczna gra, które rozegra się na oczach czytelników będzie mieć zaskakujące i zupełnie niespodziewane konsekwencje.

Ja uwielbiam tego typu książki! Choć nie przepadam za wątkami historycznymi, które bardzo mnie nużą i w konsekwencji je omijam, tutaj czytałam je na bezdechu! Fantastycznie napisana książka, gdzie w ramionach wojny, rodzi się nowa miłość, zakazany romans i dzika zazdrość. Historia przeplata się ze współczesnością, a tajemniczy obraz rodzi chciwość i niebezpieczną zazdrość.
"Szmaragdowa tablica" to książka, która opowiada historię o ludziach, którzy zrobią wszystko aby odnaleźć poszukiwane dzieło. Ale to także piękna opowieść o miłości, która mimo przeciwności, sama próbuje się bronić.
"Szmaragdowa tablica" to książka, która bez reszty wciąga i jest naprawdę genialna!

Przy okazji polecam wywiad z Carlą Montero, która naprawdę wie o czym mówi:) (klik)


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka