Klub księżycowej bransoletki. Przyjaciółki na zawsze - Agnieszka Skórzewska

Autorka: Agnieszka Skórzewska
Tytuł: Klub księżycowej bransoletki. Przyjaciółki na zawsze
Wydawnictwo:
Tak!
To małe czytelniczki lubią najbardziej - uroczą książkę z pięknym dodatkiem:)
"Klub księżycowej bransoletki" to nie tylko seria książeczek, ale także komplet ślicznych bransoletek. Prawda, że trafiony duet?

Gdy do kamiennicy wprowadza się rodzina Mai, dziewczynka obawia się, że nie znajdzie nowych koleżanek. Na całe szczęście mieszkają tutaj także Kamila i Marysia, dwie rówieśniczki Mai. Co więcej, okazuje się, że dziewczynki mają takie same zainteresowania. Kochają taniec i wspólnie planują założenie zespołu i oczywiście wielką karierę.
Niestety lepiej powiedzieć niż zrobić. Trudności się piętrzą, ale dziewczynki są zdeterminowane i gotowe na sukces.
Czy im się uda?

Przyznam, że książka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Pewnie pamiętacie z podwórka jak wymyślało się swoje hasła albo gesty, które wyróżniały grupę od innych grup na podwórku. Tajemniczy szyfr, który znało się tylko w wąskiej grupie ludzi albo sygnały, które oznaczały każdy coś innego. To były czasy. I właśnie dzięki tej książce poczułam się trochę jak mała dziewczynka. Bo nasze bohaterki także korzystają z języka szyfrowego, a nawet mają tajemniczą skrzynkę na wiadomości!

Bardzo podobają mi się także ilustracje w książce, są naprawdę urocze. Uważam, że świetnie wpisują się w klimat książki. Po pierwszej części jestem gotowa na więcej i bardzo chciałabym przeczytać kolejne tomy:)


Tom I – „Przyjaciółki na zawsze”
Tom II – „Szkolne kłopoty”
Tom III – „Wakacyjna przygoda”
Tom IV – „Zimowe szaleństwo”

Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka