Zabawy z niemowlakiem. Czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka - Wendy S. Masi Roni Cohen Leiderman

Autorzy: Wendy S. Masi Roni Cohen Leiderman
Tytuł: Zabawy z niemowlakiem. Czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka
Wydawnictwo:
"Zabawy z niemowlakiem" to obowiązkowa pozycja dla wszystkich szczęśliwych rodziców. Przyznam się od razu, że zakochałam się w tej książce. Nie tylko ze względu na fachową wiedzę i porady, ale także ze względu na sposób wydania i naprawdę urocze zdjęcia maluchów.

Ta książka pozwoli Wam dowiedzieć się w jaki sposób fachowo pomagać dziecku rozwijać rozwój zmysłu wzroku, rozwój zmysłu słuchu, prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, wyobraźni, dotyku, zachowań społecznych czy emocji. Oczywiście mamy świadomość tego, że każde dziecko rozwija się inaczej i zawarte tam propozycje zabaw należy dostosować do potrzeb swojego dziecka.

Rozdziałów w książce jest całe mnóstwo. Wśród wielu pomysłowych zabaw, znajdziemy tam cztery rozdziały zawierające wskazówki:  Bezpieczeństwo, Niepokój, Podróżowanie i Poza domem.
Na końcu książki znajduje się indeks zabaw, indeks umiejętności i słowniczek. Całość jest bardzo kolorowa i radosna. Każda zabaw opisana jest bardzo fachowo. Opis zawiera krótką instrukcje zabawy, następnie jest informacja czego ta zabawa uczy, natomiast po drugiej stronie jest zdjęcie i adnotacja dotycząca dla jakiego dziecka zabawa jest przeznaczona.

Oczywiście każdy rodzic ma świadomość tego, że jedna zabawa będzie podobała się dziecku inna nie. Ta książka jest po to aby wspierać dziecko w rozwoju, a to rodzic wybiera zabawy i przygląda się temu, czy ta zabawa zyskała aprobatę dziecka czy też nie.
 Musicie jeszcze wiedzieć, że książka to zbiór ponad 100 zabaw:
– zabawy dotykowe
– zabawy podczas zmieniania pieluchy
– zabawy poznawcze
– zabawy rozwijające zmysły
– zabawy ruchowe
– zabawy na dworze
– zabawy w kąpieli
– zabawy w samochodzie
 Ponad to czytając książkę widzimy, że książka została napisana przez ekspertów, którzy wiedzą co piszą, a swoją wiedzę opierają na doświadczeniu. A to dla mnie bardzo ważne.
Do kompletu polecam sobie kupić drugą książkę z tej serii " Zabawy z małym dzieckiem".
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka