Seria Mikołajek - Sempe Goscinny

Autor:  Sempe Goscinny
Tytuł: Mikołajek
Rekreacje Mikołajka
Mikołajek i inne chłopaki
Wakacje Mikołajka
Mikołajek ma kłopoty
Wydawnictwo:


Seria o Mikołajku jest ponadczasowa, którą czytać może każdy, od tego najmniejszego czytelnika do tego najstarszego.
Na serię przygód Mikołajka składa się pięć książeczek:
Mikołajek, Rekreacje Mikołajka, Mikołajek i inne chłopaki, Wakacje Mikołajka oraz Mikołajek ma kłopoty. Każda z książek jest wyjątkowa na swój sposób, choć wszystkie zawierają mnóstwo przygód Mikołajka i jego szkolnych kolegów. A tym pomysłów nie brakuje. Będziemy świadkami fantastycznych wakacji Mikołajka oraz jego pierwszego wyjazdu na kolonię, będziemy mogli zobaczyć co nasz mały bohater kupi za pierwsze zarobione przez siebie, za dobre oceny pieniądze, będziemy obserwować go w szkole, poznamy jego małych kolegów i będziemy towarzyszyć im w wielu przygodach, które na nich czekają.

Nie chce się rozpisywać o tym co dzieje się w książkach, ale bardzo chciałabym Was do nich zachęcić. Kiedyś przypadkiem trafiłam na dobranockę "Mikołajek" i to już nie jest to samo. Ta komputerowa grafika jednak nie dorównuje oryginalnemu Mikołajkowi, który wywołuje uśmiech i wiele pozytywnych emocji. A piękne czarno-białe ilustracje w całości oddają fantastyczny klimat tych książek.

Jeżeli Wasze dziecko jeszcze nie zna Mikołajka to już czas najwyższy go poznać. Ja ze swojej strony bardzo tę serię polecam. Czyta się ją bardzo szybko, a przygody niesfornego Mikołajka i jego kolegów wywołają wiele uśmiechów na twarzy Waszych pociech:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka