Dieta 2-dniowa - Dr Michelle Harvie Prof. Tony Howell


Autorzy: Dr Michelle Harvie
Prof. Tony Howell
Tytuł: Dieta 2-dniowa
Wydawnictwo:
Nie jestem zwolenniczką diet. Uważam, że należy się po prostu dobrze odżywiać i jeść zdrowo każdego nia niż katować się dietą, która nam nie odpowiada.
Z ciekawości sięgnęłam po najnowszy dietowy hit: czyli dietę 2-dniową.
Głównym jej założeniem są 2 dni diety+3 minuty ćwiczeń i jak twierdzą autorzy, dzięki temu nasza sylwetka w końcu będzie wymarzona.
Dieta została opracowana w taki sposób, aby odchudzający się nie miał poczucia poświęcenia się. Kto kiedykolwiek był na diecie, zapewne dobrze wie ile to kosztuje wysiłku. Autorzy postarali się aby ten kto korzysta z diety 2-dniowej nie czuł się pokrzywdzony, a jednocześnie gubił kilogramy.

Co mnie przekonuje:
- fakt, że dieta trwa tylko 2 dni, natomiast przez kolejne 5 można jeść teoretycznie normalnie, co w efekcie oznacza,  że jemy mniej więcej to samo co zawsze, ale w wersji zdrowej. Zamiast chleba - pumpernikiel itd.
- dieta ma potwierdzone działanie, 75% skuteczność, zdecydowanie do mnie przemawia
- badani ludzie zrzucili dwa razy więcej kilogramów w diecie 2-dniowej, niż Ci, którzy liczą kalorie
- podobnież dieta 2-dniowa pozwala osiągnąć lepszy, szybszy i trwalszy spadek masy ciała
- ma większe korzyści zdrowotne
- dobrze opracowana książka wraz z przepisami i pomocnymi radami

Co mnie nie przekonuje:
- dieta sama w sobie, tak jak pisałam nie jestem zwolenniczką diet, wole świadomie zdrowo się odżywiać, niż mieć świadomość tego, że czegoś zjeść nie mogę.
- zdecydowanie nie przemawia do mnie fakt 3-minutowych ćwiczeń, wolę raz w tygodniu pojeździć na rowerze, niż katować się każdego dnia

Jestem ciekawa jakie są efekty tej diety, bo  w gruncie rzeczy można marudzić i pisać co się nie podoba, ale jestem pewna, że jeżeli Ci którzy ją stosują widzą efekty, to i ja byłabym w stanie znieść każde ograniczenie.
Sama książka jest naprawdę interesująca. Był już szał na dietę Dukana, teraz będzie szał na dietę 2-dniową. Mnie osobiście ona bardzo ciekawi, ale póki co nie mam ochoty się męczyć, bo jednak chyba każda dieta jest męką.
Ktoś stosuje dietę 2-dniową? Jakie są Wasz odczucia względem tej książki?

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka