Jedz pysznie i zdrowo w ciąży - Magdalena Makarowska

Autorka: Magdalena Makarowska
Tytuł: Jedz pysznie i zdrowo w ciąży
Wydawnictwo:Prawidłowe odżywianie w ciąży jest niezwykle istotne. Należy pamiętać nie tylko o sobie, ale także i o tym maluszku, który rośnie w brzuchu.
Pytanie tylko jak jeść zdrowo i pysznie?
Ta książka z pewnością pomoże każdej kobiecie, która spodziewa się dziecka.

Książka została podzielona na 5 głównych części:

I Jedzenie dla dwojga - a nie jedzenie za dwoje. Obalamy mity  - czyli racjonalnie odżywianie, czym grozi nieprawidłowe odżywianie, ile powinnam przytyć w czasie ciąży, czego nie powinno się jeść, odchudzanie w ciąży i tak dalej:)

II O czym nie zapomnieć - czyli żywieniowy kalendarz ciąży - ten rozdział to wspaniale i rzetelnie opisany każdy trymestr ciąży oraz schematy posiłków

III Minimalizm - czyli sztuka prostoty, w którym opisane są zgubne skutki podjadania, a także baby blues po porodzie, dieta a styl życia itd.

IV Ciążowe menu - to według mnie najfajniejszy rozdział. Zamieszczono w nim proste przepisy na zdrowe jedzenie. Same pyszności!

V Śledź z dżemem - czyli jak zaradzić ciążowym zachciankom. Również bardzo fajny rozdział, w którym poruszane są kwestie różnych ciążowych problemów, między innymi: sposoby na nudności, jak poradzić sobie z nadwagą, brakiem apetyty czy niedokrwistością.
To drugi mój ulubiony rozdział, który jest rzetelnie opracowany.

Książka jest naprawdę warta uwagi. Ja zdaję sobie sprawę z tego, że na rynku jest cała masa takich książek, ale właśnie moja w tym głowa, żeby pokazywać Wam te najlepsze. Ta zdecydowanie jest jedną z lepiej opracowanych książek. Podoba mi się również sposób jej wydania. Książka jest kolorowa, zawiera piękne fotografie i czyta się ją naprawdę ze zrozumieniem, a nie tak jak co niektóre pisane żargonem medycznym.
Jeżeli więc jesteście w ciąży lub macie kogoś kto właśnie spodziewa się dziecka, ta książka będzie idealna!
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka