Ofiarowana. Moje życie w sekcie scjentologów - Jenna Miscavige Hill

Autorka: Jenna Miscavige Hill
Tytuł: Ofiarowana. Moje życie w sekcie scjentologów -
Wydawnictwo:RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 4.07.2013

Jenna trafiła do sekty gdy była małą dziewczynką. Rodzice, w imię wyższego dobra, postanowili na nowo zaangażować się w misję Kościoła, jednocześnie porzucają swoje dotychczasowe życie i zmuszając dzieci do rozłąki z jedynymi bliskimi osobami.

Jenna całe swoje dzieciństwo spędziła z innymi dziećmi oraz z dorosłymi, którzy traktowali ją jak małego dorosłego. Codzienna rutyna, obowiązki, inwigilacja i ciężka praca fizyczna, sprawiają, że dzieci nie mają prawdziwego dzieciństwa, a odcięte od rodziców, nie mają nikogo bliskiego.

Jenna Miscavige Hill jako dorosła osoba uwalnia się z sekty, ale swoje wspomnienia opisuje właśnie w książce "Ofiarowana", która 4 lipca trafi do polskich księgarni.

O sekcie scjentologicznej słyszałam, ale do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z tego, że tak to wygląda. Niesamowite, że ludzie całymi latami tak żyją, bo przecież to co się tam wyprawia, z pewnością nie jest normalne. To jest niedopuszczalne!
Donoszenie jeden na drugiego, rozbijanie małżeństw i rodzin, oddzielanie dzieci od rodziców i to wszystko w imię wyższego dobra?
Jakie to dobro? Płaczące w poduszkę dzieci z tęsknotą za rodzicem? Wykorzystywanie?
Jestem w szoku i naprawdę nie jestem w stanie pojąć jak można tak prać mózg.

Książkę polecam, bo naprawdę warto ją przeczytać. "Ofiarowana" to bolesne wspomnienia kobiety, która dopiero po wyzwoleniu i zostawieniu za sobą sekty odkryła co naprawdę znaczy prawdziwe życie.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka