Rzepka, Lokomotywa - Julian Tuwim

Autor: Julian Tuwim
Tytuły: Rzepka, Lokomotywa
Wydawnictwo:

"Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa" chyba absolutnie każdy zna ten wiersz, już nie wspomnę o "Rzepce": "Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie, chodził tę rzepkę oglądać co dzień".
Oba te utwory mogę wyrecytować bez zająknięcia, bo czytane były mi przez rodziców miliony razy, a później kolejne miliony ja czytałam je rodzeństwu.

To niesamowite, że te wiersze mają tyle lat, a dzieciom nadal się podobają. Zresztą starszym czytelnikom także, bo Ci mają do tych utworów sentyment, no dobra, przynajmniej ja go mam.

Tym razem Wydawnictwo Skrzat wydało niektóre wiersze w tym właśnie "Lokomotywę" i "Rzepkę" w formie książeczki z twardymi kartkami, dla tych najmłodszych czytelników. Wiecie, te namiętne oglądanie, gryzienie książeczki czy rzucanie jej gdzie popadnie w przypadku najmłodszych dzieci nie jest niczym dziwnym. Dlatego to wydanie przetrzyma z pewnością nawet najbardziej intensywnego czytelnika.

Dodatkowo książeczki są naprawdę ładnie ilustrowane. Ilustracje są wyraźne, kolorowe i bardzo przyciągają wzrok dziecka, a to najważniejsze:)
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka