Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu - Jennifer L. Scott

Autorka: Jennifer L. Scott
Tytuł: Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu
Wydawnictwo:

Odkąd przeczytałam pierwszą książkę o francuskiej kulturze jestem nią zachwycona. Ale gdy do moich rąk dotarł poradnik "Lekcje Madame Chic" przepadłam. To chyba jeden z najlepszych poradników na rynku, który pomoże nam stać się eleganckimi i pewnymi siebie kobietami.

"Lekcje Madame Chic" zostały podzielone na trzy części:
Część pierwsza: Zanim zostałam damą
Część druga: Styl i uroda
Część trzecia: Jak żyć z klasą

Przyznam, że rozdział pierwszy chyba najbardziej mi się podobał, choć wszystkie są na swój sposób bardzo przydatne.
W tej książce najlepsze jest to, że nie została napisana jak kolejny nudnawy poradnik. Jest bardzo świeża, oraz napisana z polotem i genialnym humorem autorki. Świetne jest także to, że ona wcale nie udaje, świadomie i dobrowolnie przyznaje się do tego, że kiedyś dla niej nie było niczym dziwnym, że spała w spodniach z dresu z dziurą, że głównym jej zajęciem było oglądanie kolejnego głupiego talk-show i tak dalej. Dopiero pobyt w Paryżu z elegancką rodziną Chic zmienił jej światopogląd i zachowanie. I to jest fajne, bo autorka na własnym przykładzie pokazuje, że jak się chce to można żyć z klasą:)
Można stosować garderobę 10-elementową, elegancki makijaż, który sprawia, że wygląda się pięknie i świeżo, celebrować posiłki i żyć z pasją. Jest to niezwykle motywujące.

Muszę się także przyznać, że dzięki tej książce i ja sama jestem zmotywowana do bycia chic!
Polecam:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka