W imię miłości - Katarzyna Michalak


Autorka: Katarzyna Michalak
Tytuł: W imię miłości
Wydawnictwo: RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 18.08.2013

Ania mimo, że ma tylko 10 lat wiele już przeszła.
Choroba mamy oraz walka o każdy dzień, to zbyt duża odpowiedzialność dla dziecka.
Niestety stan Małgosi się nie poprawia, a Ani kończą się pieniądze na życie. Jak 10-letnia dziewczynka ma zarobić na życie, przy okazji chodzić do szkoły i tworzyć pozory zadbanej i szczęśliwej?

W końcu trafia na Jabłoniowe Wzgórze, a jej mama do hospicjum. Na Jabłoniowym Wzgórzu czeka na nią dziadek Edward, który już kiedyś się jej pozbył i Ned Starski, nowy stajenny oraz Maria-gosposia. Ta trójka, stworzy Ani wspaniały i ciepły dom, ale okrutny los ma dla nich jeszcze wiele niekoniecznie miłych niespodzianek.

"W imię miłości" to piękna opowieść o miłości. O miłości rodzicielskiej, miłości do drugiego człowieka i miłości niespełnionej. Ania tyle przeszła, że gdy w końcu ktoś się nią opiekuje z barków tego małego człowieka schodzą wszystkie zmartwienia.

Edward bardzo żałuje swojego postępowania, bo w przeszłości popełnił wiele błędów i teraz je musi odpokutować. Pojawienie się wnuczki wszystko zmienia i ten dumny człowiek na nowo musi się przewartościować.

Ned Starski także musi zmienić swoje życie. Na Jabłoniowe Wzgórze przyjechał w konkretny celu i ma nadzieję załatwić wszystko jak należy. W życiu Ani odegra on wielką rolę, jaką? Dowiecie się z książki.

"W imię miłości" to już kolejna książka Kasi Michalak, która na ludzkich uczuciach zna się bardzo dobrze. Piękna i wzruszająca historia z pewnością zachwyci każdą czytelniczkę. Przyznam, że ja Anię pokochałam od pierwszych stron i choć spodziewałam się innego zakończenia, to książkę przeczytałam z wielką przyjemnością i bardzo Wam ją polecam!

6 komentarzy :

 1. Spotkanie z twórczością tej autorki w zasadzie jeszcze przede mną, ale chętnie zapoznam się z którąś z jej książek. Być może zacznę od tej, w końcu premiera już wkrótce. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się jak zwykle ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam. Piękna historia. Warta bliższego poznania. Zachęcam wszystkich do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. po trzech książkach tej pani raczej będę omijać kolejne

  OdpowiedzUsuń
 5. Już nie mogę się doczekać premiery! To najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tylko przeczytam "Piekło Gabriela" i "Dotyk Julii", zabieram się za "W imię miłości", która zapowiada się świetnie. :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka