Opowieść o niezwykłym psie - Anna Karwińska

Autorka: Anna Karwińska
Tytuł: Opowieść o niezwykłym psi
Wydawnictwo:
Chyba każde dziecko przynajmniej przez chwilę kiedyś marzyło o własnym psie. Takiej malutkiej kuleczce, która bezwarunkowo kocha i z którą można świetnie się bawić. Niestety dzieci nie rozumieją tego, że pies nie służy tylko do zabawy. To żywe stworzenie, którym trzeba się opiekować, które trzeba karmić, wyprowadzać, kąpać i dbać o nie.

Maja, Dominik, Bartek i Martyna to rodzeństwo, które bardzo marzy o własnym psie. Jednakże jak to zwykle bywa, mama się nie zgadza, bo zdaje sobie sprawę z tego, że jej dzieci nie potrafią same o siebie zadbać, a co dopiero o kogoś innego.

Pewnego dnia ich prośby zostają wysłuchane! Przez okno widzą psa, który po bliższym przyjrzeniu się wygląda jak pies, ale umie coś, czego nie umie żaden pies! Potrafi mówić!
I tak oto ta czwórka poznaje opowieść psa, który uświadamia im jak odpowiedzialne zadanie spoczywa na właścicielu psa. Mówi także o tym, że pies to nie zabawka...

"Opowieść o niezwykłym psie" to wspaniałe opowiadanie, które może i Waszym dzieciom uświadomić fakt, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność.
Do tego w książeczce znajdziemy wspaniałe ilustracje, które z pewnością zachwycą każdego.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka