Szczęście w Twoich oczach - Caroline Leavitt

Autorka: Caroline Leavitt
Tytuł: Szczęście w Twoich oczach
Wydawnictwo:RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 11.09.2013
 
Isabelle mając 16 lat została wyrzuca z domu przez matkę, które nie akceptowała wybranka córki.
Teraz Isabelle jest już dorosłą kobietą i właśnie odchodzi od niewiernego męża i zamierza rozpocząć nowe życie.

April to żona Charliego i mama chorego na astmę Sama. Nieprzewidywalna i pełna sprzeczności April jest zupełnym przeciwieństwem Isabelle, a mimo to, kobiety coś do siebie przyciąga. Okrutny los.

Obie spotykają się na swoim życiowym zakręcie i w przenośni i naprawdę. Isabelle właśnie chce zacząć nowe życie z dala od męża, April również, choć mąż jeszcze o tym nie wie. Jeden zbieg okoliczności i jedno życie się kończy, a paru innych osób drastycznie się zmieni. Jedna zła decyzja..

"Szczęście w Twoich oczach" to powieść, która bardzo mnie zaskoczyła. Prawie kończąc książkę byłam przekonana, że przewidziałam koniec, myliłam się.
Isabelle to bohaterka, której nie sposób lubić, choć ja uważam jej postępowanie za zbyt honorowe i z pewnością nie zachowałabym się tak jak ona, co oczywiście nie oznacza, że jej nie rozumiem.
W tej książce wszystko jest perfekcyjne, naprawdę. Autorka od samego początku wodzi czytelnika za nos, przedstawiając przeszłość, dwóch skrajnie różniących się kobiet, następnie przez kolejne strony musimy zmierzyć się z traumą, smutkiem i rozpaczą, przechodzimy przez etap pytań "dlaczego", zastanawiamy się wraz z bohaterami nad sensem życia, aż w końcu wspólnie podejmujemy decyzje, na którą jest już za późno.

Ta książka zachwyciła mnie nie tylko historią, ale także różnorodnością charakterów, czającą się tajemnicą oraz miłością do dziecka i do ukochanej osoby.
Jeżeli macie ochotę na powieść, która z pewnością Was zachwyci, polecam "Szczęście w Twoich oczach".
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka