Jane Eyre.Autobiografia - Charlotte Bronte

Autorka: Charlotte Bronte
Tytuł: Jane Eyre.Autobiografia
Wydawnictwo:


Ciągle zastanawiam się co mogłabym napisać nowego na temat wrażeń z książki, która niezmiennie zachwyca miliony czytelników na całym świecie. Otóż nic, bo chyba już wszystko zostało powiedziane.

Znacie "Dziwne losy Jane Eyre", myślę, że tak. Zapewne wiecie także o tym, że oryginalny tytuł tego dzieła to żaden inny jak ten, o którym właśnie dziś piszę. "Dziwne losy Jane Eyre" to "Jane Eyre. Autobiografia".
 Jane Eyre to młoda dziewczyna, która zostaje oddana pod opiekę brata swojej mamy, z powodu straty rodziców. Niestety i ten umiera, pozostawiając Jane swojej żonie - Reed.
Dziewczyna jest wiecznie karana za nic, gnębiona i pomiata się nią niczym niechcianym przedmiotem.
W końcu ciotka pozbywa się jej, oddając ją do szkoły, w której dziewczyna zdobywa potrzebne wykształcenie.
Po ukończeniu szkoły, Jane rozpoczyna pracę u Adelki, u której jest guwernantką. Dom, w którym przebywa z podopieczną należy do bardzo bogatego Edwarda Rochestera. Jane nie wie jeszcze, że w tym domu czeka na nią miłość, ale i też cierpienie oraz okropna samotność.

"Jane Eyre. Autobiografia" to niesamowita książka i chyba zawsze będę się na nowo nią zachwycać. Ta powieść jest niesamowicie wielowymiarowa. Uwielbiam to, że czytając jedną książkę możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, między innymi zobaczyć rolę kobiety w tamtych czasach. Jane Eyre jest zdecydowanie wyjątkiem. Jest silna i chce o siebie walczyć, dodatkowo posiada swoją dumę i co najważniejsze! Jest niezależna.

Oczywiście i tak w książce najistotniejszy jest romans, pokazany od tej najpiękniejszej strony. I mówcie co chcecie, ale romanse w książkach Charlotte Bronte zawsze są na najwyższym poziomie i żadna książka chyba im nie dorówna. 

Muszę także wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Wydawnictwo Mg, wydało książkę w pięknej twardej oprawie, dlatego warto książkę kupić aby i Wasze córki, kiedyś mogły zachwycać się tą ponadczasową powieścią!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka