Kubusiowe opowiastki - Sebastian Sarna

Autor: Sebastian Sarna
Tytuł: Kubusiowe opowiastki
Wydawnictwo: 
Uwielbiam takie książki! Gdzie piękne wydanie skrywa jeszcze piękniejsze wnętrze. "Kubusiowe opowiastki" to już druga książka z przygodami Kubusia. Pierwszą miałam okazję czytać już dawno, dawno temu.


To wydanie przemawia do mnie w stu procentach! Ilustratorką jest Alicja Rybicka, swoją drogą to jedna z moich ulubionych ilustratorek. Jej ilustracje są magiczne! I przemawiają nie tylko do dzieci, ale także i do dorosłych.
Do tego książka została wydana na pięknym kredowym, kremowym papierze i w twardej puchowej okładce. Istne cudo!


Nasz bohater to Kubuś, ma pięć lat i jest dumnym przedszkolakiem. Prócz tego jest strasznie ciekawy otaczającego go świata, uwielbia się bawić, pytać i psocić. Trudno go upilnować, bo wszędzie go pełno!
"Kubusiowe opowiastki" mają to do tego, że są fantastyczne w odbiorze. Czytając książkę, razem z Kubą przeżyjemy wiele przygód. Będziemy walczyć z muchą, przygotowywać się do balu karnawałowego czy uczyć się jeździć na rowerze. Przygód nie zabraknie bo książka zawiera prawie trzydzieści opowiadań!

To co dla mnie jest najważniejsze to tematyka opowiadań. Autor w opowiadaniach porusza takie tematy, które są bliskie dziecku i bardzo prawdopodobne, że w swoim życiu również będzie ich bohaterem, tak jak Kubuś w "Kubusiowych opowiastkach".
Opowiadania zawierają również elementy edukacyjne. Autor zwraca uwagę, że nie powinno się kłamać,że zawsze trzeba pomyśleć nad tym co się mówi i tak dalej:)

"Kubusiowe opowiastki" to wspaniała książka, którą pokocha każde dziecko, jestem tego pewna!
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka