Dynastia Tudorów. Królowa traci głowę- Elizabeth Massie, Michael Hirst

Autorzy: Elizabeth Massie, Michael Hirst
Tytuł: Dynastia Tudorów. Królowa traci głowę
Wydawnictwo:
"Dynastię Tudorów" zapewne niektórzy z Was kojarzą z serialu, który ma swoich fanów na całym świecie. Ja niestety do tej pory nie znałam ani serialu, ani książek. "Królowa traci głowę" to już druga część cyklu i muszę przyznać, że ta seria podoba mi się coraz bardziej.

Tym razem akcja książki poświęcona jest głównie historii związku Henryka VIII z Anną Boleyn. Henryk robi wszystko aby otrzymać rozwód ze swoją żoną i bez przeszkód móc poślubić nową wybrankę. Niestety to nie takie proste. Gdy żona Henryka - Katarzyna zostaje odseparowana od córki, zgadza się na rozwód. Wkrótce Henryk poślubia Annę, która po jakimś czasie rodzi mu córkę zamiast upragnionego syna. Wie, że jeżeli szybko na świat nie przyjdzie następca tronu, pozycja Anny będzie zagrożona. Kto wie, być może król Henryk znów zmieni obiekt westchnień, a Anna będzie kolejną, byłą już żoną?
Ta część podobnie jak i pierwsza napisana jest prawie jak scenariusz. Rozdziały, to króciutkie scenki z ogromną ilością dialogów i muszę przyznać, że może gdybym znała serial, inaczej mogłabym patrzeć na całość, a tak bardzo brakuje mi opisów ( choć zawsze na nie narzekam) prócz tego, charakterystyki postaci są bardzo ubogie, a właściwie nie ma ich wcale, choć czytając już drugą część, zdążyłam przywyknąć.

To co najbardziej mi się podoba to doskonałe odtworzenie tamtejszych realiów życia. Życie dworskie pełne przepychu, intrygi, kłamstwa, wrogowie i zwierzchnicy, domysły kogo poprzeć, aby zyskać poparcie króla itd.
Podsumowując już muszę powiedzieć, że ta część, dużo bardziej mi się podobała niż poprzednia, być może powoli zaczynam wsiąkać w ten "tudorowski" świat:)
Polecam! 
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka