Uczta lodu i ognia - Chelsea Monroe-Cassel, Sariann Lehrer

Autorki: Chelsea Monroe-Cassel, Sariann Lehrer
Tytuł: Uczta lodu i ognia
Wydawnictwo:
Jeżeli myślicie, że to kolejna książka kucharska to jesteście w dużym błędzie, choć ja na początku też miałam takie przeświadczenie.

Ta książka, owszem jest książką kucharską, jednakże powstała z pasji i uwielbianie dla serialu "Gra o tron".
Autorki, poświęciły mnóstwo czasu oraz energii, aby całość wyglądała tak jak wygląda. Obie były tak zafascynowane całą sagą Pieśni Lodu i Ognia, że postanowiły napisać książkę kucharską, bazując na wątkach kulinarnych pojawiających się w filmie.
George R.R Martin autor całej sagi, napisał wstęp do oficjalnej książki kucharskiej, od razu informując, że z kuchnią nie ma nic wspólnego, a wszystkie wątki kulinarne pojawiające się na stronach książki to tylko wyobraźnia.

Chyba zdajecie sobie sprawę z tego, że autorki tej książki bazowały właściwie tylko na jego wyobraźni! Niesamowite. Poza tym nie wiem czy wiecie, ale cała saga opiera się na średniowiecznych przepisach, dlatego znalezienie w dzisiejszych czasach tura czy żubra aby podać go na stół jest niemożliwe. Stąd pomysł na to, aby kuchnie średniowieczną trochę unowocześnić nie zabijając jej średniowiecznego ducha.

Książka oczywiście w całości dostosowana jest do sagi, zarówno rozdziały jak i szata graficzna, wszystko wygląda naprawdę obłędnie.
Z tyłu książki znajdziemy spis wszystkich potraw. 
Przyznam, że choć książka jest przepiękna, jedzenie zupełnie mi nie odpowiada.
Ale jestem pewna, że dla wszystkich, którzy uwielbiają całą sagę, ta książka to obowiązkowy uzupełniacz:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka