Kolebka. Teraz.Kiedyś.Później - Alina Krzywiec

Autorka: Alina Krzywiec
Tytuł: Kolebka. Teraz.Kiedyś.Później
Wydawnictwo:
Ta książka, była jedną z bardziej wyczekiwanych przeze mnie premier styczniowych. Lubię fabułę, w której głównym wątkiem są jakieś tajemnice z przeszłości.

Bohaterką książki jest Marta. Marta to 27-letnia kobieta, która nie miała mamy, ani ojca, właściwie wychowała ją babcia i dziadek.  Gdy dziadka zabrakło, Marta uciekła od babci, aby zapomnieć o stracie.

Gdy już wszystko zaczyna się układać, Marta traci ciążę, a zaraz po tym tragicznym wydarzeniu, dostaje list od babci, która grozi, że jeżeli wnuczka nie przyjedzie, odda dom, w którym się wychowała.

Gdy dociera na miejsce razem ze swoim chłopakiem okazuje się, że od wspomnień nie da się uciec, a tajemnica związana z przeszłością jest poważniejsza niż na początku się wydawało. Czy Marta odkryje co naprawdę stało się z jej matką?


Muszę powiedzieć, że uwielbiam książki, w których aktywnie mogę uczestniczyć. Obmyślać kto co ukrył i dlaczego. Snuć własne podejrzenia na temat bohaterów. Tutaj mam taką możliwość, ale nie zmienia to faktu, że książka jest dla mnie bardzo dziwna. Owszem zauważyłam do czego dążyła autorka książki (przynajmniej tak mi się wydaje). Chciała pokazać, że dzieci niekoniecznie muszą pójść drogą rodziców, a człowieka kształtują przede wszystkim ludzie, którzy go wychowują, a nie obciążenia rodzinne. Ale i tak całość jest dla mnie albo do końca niezrozumiała, albo naprawdę jest dziwna.
Boję się, że książka sama się nie obroni, bo jest cała masa książek, o podobnej tematyce tylko z innymi wątkami pobocznymi.
Dla mnie była to jedna z wielu książek, o których pewnie za jakiś czas zapomnę, a szkoda.

Mimo to jeżeli macie ochotę sięgnijcie, bo z pewnością nie jest to książka, z którą można się nudzić. Angażuje czytelnika od samego początku no i pozwala puścić wodze fantazji, moje szczególnie intensywnie działały podczas poszukiwań babci Marty - Flory.
A Wy czytaliście? Zamierzacie?

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka