Basia, Łap kolory - gra planszowa


Basia. Łap kolory!
Wydawnictwo:
Basia, Łap kolory  to gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci pomiędzy 5 a 11 rokiem życia, ale tak na dobrą sprawę nadaje się dla każdego, kto chce dobrze się bawić. Może w nią grać jednocześnie od 2 do 4 osób, a czas jednej rozgrywki to około 15 minut.
Nie wiem czy wiecie, ale gra jest oparta na popularnej serii książeczek dla dzieci o Basi. Na moim blogu jeszcze o niej nie pisałam, ale niebawem to naprawię.
 
 


 Po otwarciu gry, gracz ma do dyspozycji:
- 12 kart Basi
- 50 obrazków
- 40 żetonów postaci

Gracze, którzy decydują się na rozgrywkę muszą wykazać się znajomością kolorów. Należy wiedzieć jak ubarwione są zwierzęta, rośliny oraz inne rzeczy pokazane na kartach. Oprócz tego trzeba wykazać się refleksem.
Celem gry jest zdobycie jak największej ilości obrazków.
 
Są dwa warianty gry. Podstawowy, w którym biorą udział wszystkie karty z Basią oprócz dwóch z kolorową piłką, oraz rozszerzony, w którym karty odłożone w podstawowym warianciem wracają do gry. Oczywiście najpierw należy opanować podstawowy wariant gry, wtedy łatwiej nauczyć się rozszerzonego.
 
 W grę gra się naprawdę świetnie i jest to rozrywka na długie godziny. Jeżeli Wasze dziecko lubi takie gry, warto nauczyć go prostych zasad a zabawa będzie gwarantowana. Zresztą rozgrywki są zazwyczaj tak emocjonujące, że nie sposób skończyć po jeden czy dwóch, a dodatkowo ćwiczymy z dzieckiem znajomość kolorów!


Dodatkowo nie byłabym sobą gdybym nie zwróciła uwagi na fantastyczne wykonanie gry. Wiecie jak podczas intensywnej eksploatacji wszystko się niszczy. Szczególnie zabawki czy gry planszowe, które przeznaczone są dla tych najmłodszych. Tutaj mamy porządny gruby karton, a w środku śliczne karty z Basią, które zapewne zniszczą się dosyć szybko bo są miękkie, ale za to żetony i karty z obrazkami wykonane są z grubego kartonu i jestem pewna, że przeżyją nawet bardzo intensywną eksploatację.
Gra kosztuje około 40-50zł ale warto wydać na nią pieniążki i edukacyjnie spędzać wolny czas:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka