Seria niefortunnych zdarzeń. Przykry początek. Gabinet gadów. Ogromne okno - Lemony Snicket

Autor: Lemony Snicket
Tytuł: Seria niefortunnych zdarzeń.
Przykry początek.
Gabinet gadów.
Ogromne okno
Wydawnictwo:
Poznajcie Wioletkę, Klausa i Słoneczko. Ta trójka rodzeństwa przyciąga nieszczęścia niczym magnes.
A wszystko zaczęło się pewnego dnia na plaży, gdy pan Poe poinformował ich, że rodzice zginęli a  dom i wszystkie ich rzeczy spłonęły w pożarze. Niestety rodzeństwo oprócz rodziców nie ma nikogo i tak rozpoczyna się ich tułaczka po dalekich i jeszcze dalszych krewnych.

"Przykry początek" to opowieść, w której rodzeństwo trafia do pierwszego opiekuna, hrabiego Olafa. Jeżeli myślicie, że to hrabia z prawdziwego zdarzenia to się grubo mylicie. To ohydy i łasy na pieniądze mężczyzna, który nijak nie nadaje się na opiekuna dzieci. Wioletka, Klaus i Słoneczko, nie dość, że żyją w strasznych warunkach, to jeszcze muszą usługiwać hrabiemu, gotować, sprzątać i być na każde jego zawołanie. Muszę Was również ostrzec, że hrabia Olaf będzie ich prześladował do końca!

"Gabinet gadów" tym razem po tym co stało się w części pierwszej, rodzeństwo trafia do wujcia Montyego. Wujcio to wspaniały, do reszty pochłonięty swoją pasją mężczyzna, który wydaje się być idealnym opiekunem dla rodzeństwa.

Niestety pozory często mylą, ale o tym dowiecie się już z książki.

"Ogromne okno" to trzecia część serii, w której rodzeństwo trafia pod skrzydła zalęknionej cioci Józefiny. Tutaj dopiero mają pole do popisu. Ciocia boi się absolutnie wszystkiego. Nie można dotykać klamki, bo może odpaść kawałek i wybić oko, kuchenka nie może być włączana bo grozi to niebezpieczeństwem, telefonu używać można tylko w sytuacjach zagrożenia, bowiem w każdej chwili podczas rozmowy może wybuchnąć. A to tylko początek..To już nie jest moje pierwsze spotkanie z rodzeństwem i muszę przyznać, że znów przepadłam na kilka godzin. Te książki są tak dobrze napisane, że czyta się je z wypiekami na twarzy.
Zapewne za kilka lat znów po nie sięgnę:)

A Wy czytaliście?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka