Dom bez detergentów - Małgorzata Świgoń + jeden egzemplarz dla Was

Autorka: Małgorzata Świgoń
Tytuł: Dom bez detergentów
Wydawnictwo:Nie mówię detergentom NIE, to zaznaczę na samym początku, ale sami przyznacie, że fajnie byłoby sprzątać w zgodzie z naturą prawda?

Gdzie nie spojrzę mam pełno buteleczek. Jedna do drewna inna do okapów jeszcze inna do piekarnika, lodówki, do prania białego, do odplamiania do dywanów i można by tak wymieniać bez końca.
Dlatego zdecydowałam się na zgłębienie tajników sprzątania bez środków chemicznych a z pomocą przyszła mi książka: "Dom bez detergentów".

Choć gabarytowo niewielka zawiera wiele cennych i nieznanych mi dotąd porad. Szczególnie przydała mi się ta dotycząca czyszczenia diamentów. Już kiedyś zastanawiałam się jak dbać o mój pierścionek zaręczynowy. Pani w sklepie jubilerskim poradziła mi, żeby zamoczyć go w jakimś dziwnie pachnącym płynie i owszem srebro to on czyści, ale białe złoto i jeszcze z kamieniami, już niekoniecznie.
A wyjście jest bardzo proste. Wystarczy do papierowej torebki wsypać trochę otrębów pszennych, wrzucić do nich pierścionek i potrząsać energicznie. I wiecie, że działa?

Jestem na etapie, że po kolei sprawdzam niektóre porady i wiadomo jedne działają inne nie.

Całość jest naprawdę ładnie wydana. Jest sporo zdjęć, książka jest kolorowa i zachęca do czytania.
 Brakuje mi trochę spisu treści, bo jak się nie zna jeszcze książki to trzeba ją całą przekartkować, żeby cokolwiek znaleźć, ale jest to do przeżycia.

W środku znajdziemy rozdziały dotyczące:
- Przedpokoju
- Pokoju dziennego
- Kuchni
- Pokoju dziecka
- Łazienki
- Prania i konserwacji odzieży
- Roślin w domu i ogrodzie
- oraz Szkodników i nieproszonych gości.
Na samym końcu jest również rozdział, w którym autorka zebrała w całość naturalne środki, których można używać.

Generalnie książka jest naprawdę ciekawa i jeżeli chcecie choć trochę ograniczyć detergenty w Waszym domu, warto ją przeczytać. __________________________________________________________________________________

 Mam jeden egzemplarz książki do oddania w Wasze ręce. Jeżeli jesteście chętni zostawcie komentarz pod tym postem oraz poinformujcie o zabawie znajomych.

Czas do 13 marca!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka