Wyspa z mgły i kamienia - Magdalena Kawka

Autorka: Magdalena Kawka
Tytuł: Wyspa z mgły i kamienia
Wydawnictwo:
Julia całe swoje życie podporządkowała dzieciom. Była na każde zawołanie swoich córek. Zajmowała się nimi, zapominając o sobie, później ich dziećmi, aż w końcu zauważyła, że minęło tyle lat, a ona w ogóle nie zadbała o siebie.
Zawsze były tylko dzieci i praca - praca, dzieci i dom. Gdy odchodzi od niej partner Julia widzi, że w końcu nadszedł czas aby zadbać o siebie.

Mimo protestów swoich córek, sprzedaje kamienice, które otrzymała w spadku i wyjeżdża na Kretę, aby tam zacząć nowe życie. Kupuje dom i usiłuje zacząć na nowo.
Niestety to nie takie proste. Julia, która całe życie spędziła w Polsce, nie potrafi zaaklimatyzować się na Krecie. Ma nieco dziwnych sąsiadów, którzy sprawdzają ją, a na ich akceptację musi sobie zasłużyć.

Ale to nie koniec. Oprócz dziwnego mężczyzny, który mieszka w jej domu, kobieta angażuje się w historię wykopalisk, które przypadkiem odkryła, a wiąże się z nimi pewna tajemnica i mroczna przeszłość.

Po "Wyspę z mgły i kamienia" sięgnęłam ponieważ znam twórczość autorki i bardzo lubię jej książki. Mimo to muszę przyznać, że poprzednia książka była naprawdę dużo lepsza. Nie cierpię długich opisów, a tutaj autorka męczyła czytelnika długimi opisami historycznymi, opisami miejsc czy przyrody.
Mimo fajnego pomysłu na fabułę, cała akcja, która mogła się wydarzyć, została przegadana i gdzieś zginęła w tonie opisów.
 Mimo to, jestem pewna, że książka znajdzie czytelników, którzy ją docenią.
A Wy czytaliście?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka